Kız Öğrencilerin Kıyafetlerini Çıkaran Müdür ve Yardımcıları Açığa Alındı

Kız Öğrencilerin Kıyafetlerini Çıkaran Müdür ve Yardımcıları Açığa Alındı

İzmir'in Buca ilçesinde kız öğrencileri soyarak üstlerini uygunsuz şekilde arayan okul müdürü ve 2 müdür yardımcısı açığa alındı.

Kız Öğrencilerin Kıyafetlerini Çıkaran Müdür ve Yardımcıları Açığa Alındı

İzmir Buca ilçesinde bulunan bir okulda hırsızlıkla suçlanan 3 kız öğrencinin, kıyafetleri çıkarttırılarak üzerleri aranmıştı. Ailelerin şikayeti üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin psikolojik durumlarının da ele alınarak okul müdürü ve 2 müdür yardımcısı hakkında soruşturma açılması talimatını verdi.

"ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİLERİN PSİKOLOJİSİ"

Olaya el atan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, yaşanılan iddiaların doğruluk durumunu araştırmak için müdür ve müdür yardımcılarının açığa alındığını belirtti. Yahşi, öncelikli olarak öğrencilerin psikolojik durumlarını eğitimci olarak düşünmelerinin zorunluluk olduğunu aktarırken, öğrencilere yönelik olarak yapılacak her türlü olumsuz davranışın karşısında olduklarını ifade etti.

"ANNE-BABA HASSASİYETİYLE ÇALIŞIYORUZ"

Yahşi, "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak anne ve baba hassasiyetinde çalışıyoruz. Öğrencilerin psikolojisi göz önüne alınarak bayan il milli eğitim şube müdür başkanlığında kriz müdahale ekibi görevlendirildi. Soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için her şey yapılacaktır" dedi.

MÜDÜR YARDIMCISI ODASINA ÇAĞIRIP KIYAFETLERİNİ ÇIKARMIŞTI

İddiaya göre, Efeler Mahallesinde bulunan bir ortaokulda öğrenci olan U.K.'nin parası çalınmış ve başka bir öğrencinin ihbarı üzerine parayı çaldıkları iddia edilen C.V., A.P. ve R.Ş.'yi müdür yardımcısı odasına çağırmıştı. Kız öğrencilerin çantasını ve üzerini arayan okulun kadın idarecilerinin, arama sırasında öğrencilerin kıyafetlerini çıkarttırdıkları öne sürüldü. Üzerlerinden harçlıkları dışında para çıkmaması üzerine öğrenciler sınıflarına gönderildi. C.V'nin durumu ailesine bildirmesi üzerine ailesi, Şirinyer Polis Merkezine giderek okul yönetiminden şikayetçi oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürü ve 2 müdür yardımcısı hakkında soruşturma açılması talimatını verdi.