Öğrencilerin Karne Heyecanı

Öğrencilerin Karne Heyecanı

Antalya'da 422 bin 139 öğrenci karne aldı.

Öğrencilerin Karne Heyecanı

Antalya'da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 422 bin 139 öğrenci, karne sevinci yaşadı.

Vali Sebahattin Öztürk, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Kepez Kaymakamı Savaş Tuncer ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Kepez Gülgün-Nihat Ömür İlkokulunda karne dağıtım törenine katıldı.

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Öztürk, başarı belgesi alan öğrencileri de kutladı. 

Öztürk, burada yaptığı konuşmada, öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlemelerini ve bolca kitap okumalarını öğütledi. Öztürk ve beraberindekiler, ana sınıfı öğrencilerine karnelerinin yanı sıra oyuncak da dağıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, gazetecilere yaptığı açıklamada, 422 bin öğrenci, 25 bin 500 öğretmen ve bin 448 okulda 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin sonuna gelindiğini belirtti.

Başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirdiklerini ifade eden Gülay, "Tek amacımız, sevgili çocuklarımızı ülkesine, milletine ve ailesine yararlı birer insan olarak yetiştirmektir" dedi.

Bugün 422 bin öğrenciyi anne-babalarına emanet olarak gönderdiklerini kaydeden Gülay, şöyle konuştu:

"Buradan anne-babalara seslenmek istiyorum:  Emanetlerimize iyi bakın. Biz eylül ayında emanetleri geri sağ salim teslim almak istiyoruz. Veliler çocuklarının aldığı karnelerden kendilerine de pay çıkarsınlar. Çünkü eğitim evde başlar, öğretim süreci okulda devam eder." - Antalya