Öğrencilerin Gösterileri İlgi Görüyor

Öğrencilerin Gösterileri İlgi Görüyor

Balıkesir'in Bandırma İlçesinde Düzenlenen '1. Milli Eğitim Festivali' Kapsamında İlköğretim ve Lise Öğrencileri Çeşitli Folklor Oyunları, Dans Gösterileri ve Tiyatro Oyunlarıyla Yeteneklerini Sergiliyor.

Öğrencilerin Gösterileri İlgi Görüyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde düzenlenen '1. Milli Eğitim Festivali' kapsamında ilköğretim ve lise öğrencileri çeşitli folklor oyunları, dans gösterileri ve tiyatro oyunlarıyla yeteneklerini sergiliyor.

Festival kapsamında Cumhuriyet Meydanı'na kurulan platformda Bandırma'daki anaokullar dahil tüm eğitim kurumlarından öğrenciler sahne alıyor. Halk oyunları ve dans gösterileri sahneleyen öğrenciler meydanı dolduran vatandaşların büyük beğenisini kazanıyor. Festivalde Kültür Eğitim Vakfı Lisesi'nden kız öğrencilerin kurduğu müzik grubu da önceki akşam 1 saat süren bir konser verdi. Festival kapsamında ayrıca Bandırma Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Cevat Fehmi Başkurt'un yazdığı ve öğretmen Hanife Şahan'ın sahneye koyduğu 3 perdelik 'Paydos' isimli tiyatro oyunu da sahnelendi. Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki oyunu protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

(MEY) 24.05.2008 16:13 TSİ