Öğrencilerin Atık Pil Toplama Projesi Kabul Edildi

Öğrencilerin Atık Pil Toplama Projesi Kabul Edildi

Antalya Manavgat'taki 75.Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilim-Fen ve Teknoloji Kulübü, atık pillerin çevreye verdiği zararı önlemek için 'Atik Pil Toplama Projesi' hazırladı.

Öğrencilerin Atık Pil Toplama Projesi Kabul Edildi

Antalya Manavgat'taki 75. Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilim-Fen ve Teknoloji Kulübü, atık pillerin çevreye verdiği zararı önlemek için 'Atik Pil Toplama Projesi' hazırladı.

İlçe genelinde uygulamaya konulacak proje İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manavgat Kaymakamlığı tarafından kabul edildi. İlçede okul öğrencileri tarafından toplanan pilleri Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği (TAP) tarafında geri alınacağı belirtildi. 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Eroğlu, Manavgat Kaymakamlığı'na sundukları projenin kabul gördüğünü söyledi.

Projenin ilçe genelindeki okulları kapsadığını anlatan Eroğlu, mayıs ayı sonunda en fazla atık pil toplayan ilk 3 kuruluşa TAP tarafından kupa verileceğini kaydetti.

Projenin ilk aşamasının atık pil toplama hakkında araştırma ve bilgi edinme olacağının altını çizen Eroğlu, sırası ile pil toplama kutuları hakkında görüşme, hazırlama, atık pilin zararları hakkında bilgilendirici broşür hazırlama ve bilgilendirme olacağını söyledi.

Eroğlu, "Öğrencilerimizin hazırladığı proje ile atık pillerin çevreye verdiği zararın önüne geçmek istiyoruz. Proje ile aynı zamanda toplanan pillerin geri dönüşüme kazandırılmasına öncülük ediyoruz. Böylece öğrencilerimizi küçük yaşta çevre bilinci kazanmalarını sağlıyoruz." diye konuştu.