Öğrencilerden Belediye Başkanı Macit Özcan'a Ziyaret

Öğrencilerden Belediye Başkanı Macit Özcan'a Ziyaret

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Çevre ile İlgili 2 Önemli Projelerinin Olduğunu Belirterek, 2 Ay Sonra Temeli Atılacak Olan Atıksu Arıtma Tesisi'nin 3 Yılda Tamamlanmasının Ardından Mersin'in Her Yerinden Denize Girilebileceğini Söyledi.

Öğrencilerden Belediye Başkanı Macit Özcan'a Ziyaret

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, çevre ile ilgili 2 önemli projelerinin olduğunu belirterek, 2 ay sonra temeli atılacak olan Atıksu Arıtma Tesisi'nin 3 yılda tamamlanmasının ardından Mersin'in her yerinden denize girilebileceğini söyledi.

Özel Toros Koleji 5-A sınıfı öğrencilerinin ziyaretinde, öğrencilere Mersin'deki çalışmaları anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, çevre ile ilgili olarak 2 önemli projelerinin olduğunu belirterek, bunlardan Atıksu Arıtma Tesisi projesinin ihalesini tamamladıklarını ve 2 ay sonra temelini atacaklarını kaydetti. 3 yılda bitirilmesi planlanan tesisin tamamlanmasıyla Mersin'in her tarafından denize girilebileceğini ifade eden Özcan, Toroslar bölgesindeki çöpü kaldırmak için çalışmalarının devam ettiğini, yeni yer ile ilgili olarak da mahkeme kararını beklediklerini belirtti. Toroslar halkını bu sıkıntıdan kurtaracaklarının altını çizen Özcan, bu iki sorunun çözümü ile Mersin'in çevre konusunda rahat bir nefes alacağını kaydetti.

Her sene Eylül ayında düzenledikleri festivalle Mersinliler'i birçok tanınmış şair, yazar, gazeteci ve sanatçıyla buluşturduklarını dile getiren Özcan, yeşil alan çalışmalarıyla ilgili olarak 200 dönümlük 68'liler Vakfı Ormanı'nı rehabilite ettiklerini, Atatürk Parkı'nda çalışmalar yaptıklarını ve yine Atatürk Parkı içerisinde 60 dönümlük bir arazide Kongre Merkezi inşaatına devam ettiklerini belirtti. Kentteki ulaşım sorununu çözmek için 30 adet yeni otobüs aldıklarını söyleyen Özcan, ayrıca Hafif Raylı Sistem projelerinin Devlet Planlama Teşkilatı'nın yatırım programına alınması için başvuruda bulunduklarını belirtti.

Öğrenciler ziyaretin sonunda Macit Özcan'a, yaptığı hizmetlerden dolayı çiçek takdim ederken, Özcan ise öğrencilere Mersin'i tanıtıcı kitap ve CD hediye etti.

(HK-OK-OK-Y)