Öğrenciler Yılbaşında Mektup ve Kartpostal Gönderme Nostaljisi Yaşattı
Haberler » Güncel » Haber

Öğrenciler Yılbaşında Mektup ve Kartpostal Gönderme Nostaljisi Yaşattı

23.12.2009- Günümüzde Teknolojinin Hızla Gelişmesi İletişim Araçlarının da Değişmesine, Mektup, Kartpostal ve Davetiye Gibi Eski Yöntemlerin Kaybolmasına Yol Açıyor. Yaklaşan Yılbaşı Dolayısıyla Bunları Hatırlatmak İsteyen İzmir'deki Özel Fatih Koleji Öğrencileri, Güzelyalı PTT Başmüdürlüğü'yle İşbirliği Yaparak Bu Nostaljiyi Yaşattı.

Öğrenciler Yılbaşında Mektup ve Kartpostal Gönderme Nostaljisi Yaşattı

23.12.2009- Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi iletişim araçlarının da değişmesine, mektup, kartpostal ve davetiye gibi eski yöntemlerin kaybolmasına yol açıyor. Yaklaşan yılbaşı dolayısıyla bunları hatırlatmak isteyen İzmir'deki Özel Fatih Koleji öğrencileri, Güzelyalı PTT Başmüdürlüğü'yle işbirliği yaparak bu nostaljiyi yaşattı. Okulun ilköğretim 5. sınıf öğrencileri, yılbaşı için sevdiklerine mektup, kartpostal ve davetiye gönderdi.

PTT Başmüdürü Selahattin Ekinci, öğrencilere mektup alışkanlığı kazandırmak için böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi. Ekinci, "Teknolojik gelişmelerin gölgesinde kalan bu değeri çocuklarımıza öğretmek ve yok olmasını engellemek için bu fikri geliştirdik." dedi. Sınıf öğretmeni Sezin Baykal da, "İletişim araçlarının yenileşmesiyle unutulan bu değerleri öğrencilerimize göstermek istedik. Böylelikle hem mektup, kartpostal ve davetiyenin nasıl gönderileceğini öğreniyorlar hem de alışkanlık kazanmış oluyorlar." şeklinde konuştu. İlk defa mektup gönderdiğini söyleyen Şimal Kayıkçı isimli öğrenci ise, "Hazırladığım mektubu dedeme göndereceğim. Alınca çok mutlu olacak." dedi. Öğrenciler, postalarına pullarını yapıştırarak gönderdikten sonra kendileri için hazırlanan hediye paketlerini aldı. (CİHAN)