Kocaeli'de Öğrenciler, Tablet Bilgisayarlarına Kavuşuyor

Kocaeli'de Öğrenciler, Tablet Bilgisayarlarına Kavuşuyor

Kocaeli AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, bu dönem 6. ve 7. sınıflara 56 bin 439 tablet bilgisayar dağıtılacağını söyledi.

Kocaeli'de Öğrenciler, Tablet Bilgisayarlarına Kavuşuyor

Kocaeli'de 6 ve 7. sınıf öğrencilerine bu dönem 56 bin 439 tablet bilgisayar dağıtılacak.

 AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Elinde molotofkokteyli, cam çerçeve indiren, silahla dolaşan, kucakta döner bıçağıyla dolaşan bir gençlik değil, elinde tabletiyle, bilgisayarıyla dolaşan bir gençlik yetiştiriyoruz' dediğini hatırlatarak, "Biz de bu doğrultuda çalışıyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla 9 Ekim Çarşamba günü Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde tören düzenleneceğini belirten Civelek, öğrencilere son 3 yılda 79 bin 33 bilgisayar dağıtıldığını anlattı.

Bu dönem 6 ve 7. sınıflara 56 bin 439 tablet bilgisayar dağıtılacağını, bununla birlikte 135 bin 472 bilgisayarın öğrencilere verilmiş olacağına dikkati çeken Civelek, üniversiye giriş sınavında ilk yüze giren öğrencilere de otobomil verileceğini kaydetti.

Civelek, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar 21 başarılı öğrencimize Kocaeli Büyükşehir Belediyemizce sıfır kilometre otomobil hediye edildi. Bu yıl da ilk yüze giren öğrencilere 3 otomobil verilecek. Otobobiller, yarın Pirelli Anadolu Lisesi, 1 Ekim'de Özel Erkul Tuna Gür Fen Lisesi ve 7 Ekim'de Köseköy Pirelli Anadolu Lisesinde törenle dağıtılacak.

Yerel seçimlerde aday adayı olacakların başvurularını 21 Ekim'den itibaren alacaklarını hatırlatan Civelek, genel merkezin henüz bitiş tarihini bildirmediğini söyledi.

Civelek, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'nda Kurban Bayramı dolayısıyla haftada bir gün olan uçuşların 5 güne çıkarılacağını vurgulayarak, "6 Ekim itibarıyla hafta içi her gün vatandaşlar uçak bileti alabilecekler. Uçaklarda yüzde 60-65 doluluk var. Kentin ve çevre illerin sahip çıkmasıyla uçaklar günde 2 sefer yapabilirler" diye konuştu. - Kocaeli