Öğrenciler Sandal Sefası Yaparken Denizde Mahsur Kaldı

Öğrenciler Sandal Sefası Yaparken Denizde Mahsur Kaldı

Samsun'da Okuldan Kaçarak Kayıkla Denize Açılan Öğrenciler, Şiddetli Rüzgar Nedeniyle Denizde Mahsur Kaldı. Öğrenciler, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisine Ait Botlar Tarafından Kurtarıldı.

Öğrenciler Sandal Sefası Yaparken Denizde Mahsur Kaldı

Samsun'da okuldan kaçarak kayıkla denize açılan öğrenciler, şiddetli rüzgar nedeniyle denizde mahsur kaldı. Öğrenciler, sahil güvenlik ve deniz polisine ait botlar tarafından kurtarıldı.

Samsun'da yarın karne alacak olmalarını fırsat bilerek okulu asan lise öğrencileri M.A. (15) ve K.S. (15), ilköğretim okulu öğrencisi B.K. (14) ile ilköğretim okulu öğrencisi kız arkadaşları Ç.O. (14) ve C.Ö. (14), kiralık kayıkla sahil yolu liman içinden denize açıldı. Bir süre sonra şiddetli rüzgardan geri dönemeyen öğrenciler, denizin ortasında mahsur kaldı. Öğrencilerin zor durumda kaldığını gören Ö.G. (16) ve F.B. (20) de, onları kurtarmak isterken mahsur kaldı. Öğrencilerin bulunduğu 2 kayık ile yardıma giden gençlerin bulunduğu kayık rüzgardan sürüklenirken, bu sırada başka bir kayıkla yardıma giden ve askerden izne geldiği öğrenilen F.U. (20) da kayığıyla sürüklenmeye başladı. Bunun üzerine öğrenciler, cep telefonuyla polisi ve sahil güvenliği arayarak yardım istedi. Denizde mahsur kalan 4 kayık içindeki toplam 8 kişi, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı ekipleri ve Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Sualtı Grup Amirliği ekipleri tarafından kurtarıldı. Öğrencilerin bir kısmı botlara alınırken, diğerleri de içinde bulundukları sandalın yardımıyla sahile çıkartıldı. 8 kişi, ifadeleri alınıp ailelerine teslim edilmek üzere Gazi Polis Merkezi'ne götürüldü.

(MAY-SA-CC-Y)

Kaynak: İHA