Öğrenciler Oturma Eylemini Bitirdi

Öğrenciler Oturma Eylemini Bitirdi

Anadolu Üniversitesi'nde 5 Öğrencinin Yaralandığı Kavganın Ardından Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli ile Görüşme İstekleri Reddedildiği İçin Oturma Eylemi Başlatan Öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nüvit Gerek ile Görüşünce Eyleme Son Verdiler.

Öğrenciler Oturma Eylemini Bitirdi

Anadolu Üniversitesi'nde 5 öğrencinin yaralandığı kavganın ardından Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli ile görüşme istekleri reddedildiği için oturma eylemi başlatan öğrenciler, rektör yardımcısı Prof. Dr. Nüvit Gerek ile görüşünce eyleme son verdiler.

Yunusemre Yerleşkesinde düzenlenen bahar şenliklerinde, arkadaşlarının karşıt görüşlü öğrenciler tarafından darp edildiğini iddia eden öğrenciler, oturma eylemi yaparak yaklaşık 2 saat yolu trafiğe kapattı.

Öğrenciler, evine gitmek isteyen, ancak yoldan geçmesine izin vermedikleri rektör yardımcısı Prof. Dr. Nüvit Gerek ile bir süre görüştü.

Gerek, birkaç öğrenciyle birlikte A.Ü. Hastanesi'nde tedavi gören yaralı öğrencileri ziyaret etti. Daha sonra rektörlük önüne gelen Gerek ve üniversitenin hukuk müşaviri Gülseren Haspullukçu, öğrencilerle bir süre görüştü.

Bu sırada otoparktan araç çıkışına izin vermeyen öğrencilerle araç sahipleri arasında tartışma yaşandı. Gerek, sürücüleri sakinleştirdi.

Öğrenci olmayan kişilerin kendilerine saldırdığını ve üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin olayın içinde yer aldığını ileri süren öğrenciler, olayın çok yönlü araştırılmasını istedi.

Gerek, "Yaşanan olay nedeniyle son derece üzgünüm. Olayı çok yönlü araştıracağız. Ciddi ve planlı bir saldırı olmuş. Yerleşkede güvenlik zafiyeti olduğu anlaşılıyor. Bir komisyon kurarak araştıracağız. Kimden ne sebeple gelirse gelsin saldırıyı kınıyoruz. Bu işi takip edeceğiz" dedi.

Gerek, can güvenliklerinin olmadığını söyleyen öğrencilerle yerleşke dışındaki tramvay duraklarına kadar yürüdü.

Kaynak: AA