Öğrenciler Matekamitik Olimpiyatlarında Ter Döktü

Öğrenciler Matekamitik Olimpiyatlarında Ter Döktü

Bursa'da Nilüfer Eğitim Kurumları Tarafından Düzenlenen Bunimo'nun (Bursa Nilüfer İlköğretim Matematik Olimpiyatı) Üçüncüsü 140 Okuldan Bin 310 Öğrencinin Katılımıyla Gerçekleştirildi. Özel Nilüfer Fen Lisesi'nde Buluşan Öğrenciler Matematik Dalında Başarılarını İspat Etmek ve Olimpiyatlara İlk Adımlarını Atmak İçin Ter Döktü.

Öğrenciler Matekamitik Olimpiyatlarında Ter Döktü
02.05.2009 19:16 | Son Güncelleme: 02.05.2009 19:16

Bursa'da Nilüfer Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen BUNİMO'nun (Bursa Nilüfer İlköğretim Matematik Olimpiyatı) üçüncüsü 140 okuldan bin 310 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Özel Nilüfer Fen Lisesi'nde buluşan öğrenciler matematik dalında başarılarını ispat etmek ve olimpiyatlara ilk adımlarını atmak için ter döktü.

Özel Nilüfer Eğitim Kurumları'nın düzenlediği ve Bursa ve ilçelerinden 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı olimpiyatlara 140 okuldan bin 310 öğrencinin katıldığını söyleyen Özel Nilüfer Fen Lisesi Müdürü Servet Yılar, yarışmaya her yıl ilginin artmasının sevindirici olduğunu kaydetti. Yılar, "Bu yarışmayla amacımız matematiği sevdirmenin yanında, 2007 Uluslararası fizik olimpiyatlarında dünya şampiyonu Onur Örnek gibi Bursa'yı ve Türkiye'yi temsil edecek öğrencileri ödüllendirmek ve cesaretlendirmektir." dedi.

Öğrencilere 3 farklı zorluk düzeyinde toplam 50 soru yönelttiklerini, bu soruları cevaplamaları için 120 dakika süre verdiklerini belirten Yılar, sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde 'www. nilufer.k12.tr' adresinden açıklanacağını, başarı kazanan okul ve öğrencilere ise çeşitli ödüller verileceğini kaydetti. Özel Nilüfer Fen Lisesi Müdürü Servet Yılar, BUNİMO'ya ilginin her geçen yıl arttığını, geçtiğimiz yıl 127 okuldan bin 200 öğrencinin katıldığı organizasyona bu yıl 140 okuldan bin 310 öğrencinin katıldığını ifade etti. İlköğretim çağındaki gençlerin bilim olimpiyatlarına ilgisini çekmek, başarılı öğrencilerin veli, öğretmen ve okul yöneticilerinin dikkatlerini bu öğrenciler üzerine yoğunlaştırmalarını sağlamak amacıyla düzenledikleri BUNİMO'nun il genelinde güzel bir yarış ortamı ve tatlı bir rekabet havası doğurduğunu, bu havanın bir kaç yıl içinde meyvesini vereceğine inandığını söyledi. Yılar, başarı kazanan öğrenciler yanında okularının ve öğrencileri yetiştiren öğretmenlerin de Cumhuriyet altını ile ödüllendirileceklerini ifade etti.

Öte yandan olimpiyatın birincisine 2 adet cumhuriyet altını, öğretmenine ise 1 adet cumhuriyet altını, 2. öğrenci ve öğretmenine de 1'er adet cumhuriyet altını ödül verilecek. olimpiyatta üçüncü olan öğrenci ve öğretmenine ise yarım altın verilecek. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title