Öğrenciler LYS'nin Adil Bir Sınav Olacağına İnanmıyor!

Öğrenciler LYS'nin Adil Bir Sınav Olacağına İnanmıyor!

YGS'deki şifreli kopya iddiaları, öğrencilerin sınavlara olan güvenini sarstı.

Öğrenciler LYS'nin Adil Bir Sınav Olacağına İnanmıyor!

Öğrencilerin etkin tercih yapmalarına yardımcı olan tercih prova simulasyonu ve rehberlik sağlayan www.hangiuniversite.com sınav öncesinde öğrencilerin nabzını Facebook sayfasında yaptığı anketle tuttu. www.hangiuniversite.com 12 bin takipçisinin olduğu Facebook sayfasında öğrencilere "Sizce LYS adil bir şekilde yapılacak mı?" diye sorarak bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılan öğrencilerin %94'ü LYS'nin adil bir sınav olacağına inanmazken, öğrencilerin %4'ü LYS'nin adil bir sınav olacağına inandığını belirtti ve %2'si de soruyu "Belki" diye cevapladı. Ankete toplam 915 kişi katıldı.

Sınavdan sonra Hangiuniversite.com'a giren adaylar tercih ve puanlarını sisteme girerek, Türkiye genelinde kaç kişinin hangi üniversite ve bölümleri istediğini, puanıyla bu yılki eğilimlere göre hangi bölümü kazanabileceğini öğreniyor. Yani 'tercih provası' yapıyor. Prova sonucuna göre, tercih listesini yeniden düzenleyerek, kazanma şansını artırabiliyor.

www.hangiuniversite.com sitesinde, tercih simülasyonunun yanısıra, tüm üniversitelerle ilgili ayrıntılı bilgiye toplu halde ulaşmak mümkün. Siteye üye olanlar, ek kontenjanlar ve tercihlerine uygun burs imkanlarından öncelikle haberdar ediliyor.