Öğrenciler kermeste ucuz eşya alabimek için birbirini ezdi

Öğrenciler kermeste ucuz eşya alabimek için birbirini ezdi

Muğla'da maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermese yoğun ilgi olunca izdiham yaşandı. Muğla Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi'nde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına bir ay önce başlatılan eşya toplama kampanyasında elde edilen bin 500 civarında ürün bugün satışa sunuldu.

Öğrenciler kermeste ucuz eşya alabimek için birbirini ezdi

Muğla'da maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermese yoğun ilgi olunca izdiham yaşandı. Muğla Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi'nde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına bir ay önce başlatılan eşya toplama kampanyasında elde edilen bin 500 civarında ürün bugün satışa sunuldu. Öğrenciler, fiyatı ucuz olan eşyaları alabilmek uzun kuyruklar oluşturdu. Açılışla birlikte içeriye girmek istiyen öğrenciler neredeyse birbirini eziyordu.

Okul Müdürü Şükriye İnal, "Sevgiyi ve İhtiyacı Paylaşma" adını verdikleri kampanyanın ilkini geçen yıl yaptıklarını hatırlatarak, bundan sonra da devam edeceklerini söyledi. İnal, bir ay önce öğrencilere kendileri, baba, anne, kardeş ve yakınlarının kullanmadığı eşyaları getirmelerini duyurduklarını belirterek, esnafların da destek olduğu çalışma sonucunda yaklaşık bin 500 parça kıyafet, çanta, ayakkabı ve takı gibi eşya toplandığını kaydetti. Müdür İnal, "Öğrencilerimize sevgi, kardeşlik ve dostluğu paylaşmayşı göstermek için böyle bir kampanya düzenliyoruz. Üç gün boyunca açık kalacak kermeste, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler eşya sahibi olacak. Ayrıca buradan elde edilecek geliri de yine onların yararına kullanacağız" dedi.