Öğrenciler, Gıda ve Giyim Yardımı İçin Seferber Oldu

Öğrenciler, Gıda ve Giyim Yardımı İçin Seferber Oldu

Öğrenciler, Gıda ve Giyim Yardımı İçin Seferber Oldu
CHA - Haberler | Güncel

Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi öğrencileri, Suriye'den gelen sığınmacılar için battaniye, gıda ve para yardımında bulundu.

Kimse Yok mu Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından başlatılan 'Suriye için bir ekmek, bir battaniye' kampanyasına Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi öğrencileri de destek verdi. Kampanya kapsamında okulda öğrenim gören öğrenciler battaniye, gıda ve para yardımı için seferber oldu.

Okul Müdür Başyardımcısı Tuncay Demiroğlu, bu tür yardım kampanyalarına verilen destek ile öğrencilerin yardımlaşma ve sosyal sorumluluk kazanma duygularının da geliştirildiğini söyledi. Demiroğlu, katkıda bulunan öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

Toplanan yardımlarla ilgili konuşan Kimse Yok mu Derneği Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu da Suriye'de yaşanan iç savaşın ardından Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için bir yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi. Çobanoğlu, yardımı kampanyasına Afyonluların oldukça ilgi gösterdiğini ifade ederek, "Hayırsever vatandaşlarımız ayni ve nakdi yardımda bulunuyor. Öğrencilerimiz de bu kampanyaya duyarsız kalmayarak örnek bir davranış sergiledi. Battaniye, gıda ve nakdi yardımları bize teslim ettiler. Bundan dolayı duyarlı tüm vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title