Öğrenciler Dokunmatik Tahta'yla Ders Yapıyor

Öğrenciler Dokunmatik Tahta'yla Ders Yapıyor

Öğrenciler Dokunmatik Tahta'yla Ders Yapıyor
EgitimGazetesi.com - Haberler | Eğitim

Sivas'ın Ulaş İlçesine Bağlı Karaşar Köyü'ndeki Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulunda Dersler, 'Dokunmatik Akıllı Tahta' ile Yapılıyor.

Ulaş ilçe merkezi ve beldelerdeki okullara yönelik yürütülen 'Dokunmatik Akıllı Tahta Kazandırma Projesi'nin kapsamı köylerdeki birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarını da içine alarak genişletiliyor.

Proje çerçevesinde merkez ve beldelerde eğitim veren okullarda birçok sınıfa 'Dokunmatik akıllı tahta sistemi' kuran Ulaş Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü, köy okullarına da akıllı tahta kazandırıyor.

Ulaş Kaymakamı Can Aksoy ve ilçe Milli Eğitim Müdürü israfil Göçgün, Karaşar Köyü Birleştirilmiş Sınıflı ilköğretim Okulu'nun 'Dokunmatik akıllı tahta sistemi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa, öğrenciler, öğretmenler ve okul idarecilerinin yanı sıra köy halkı da katıldı. Akıllı tahtada ders anlatan öğretmeni dinleyen köylüler, öğrencilerle birlikte dersi ilgiyle takip etti. 26 öğrencinin eğitim gördüğü birleştirilmiş sınıfta, öğrenciler akıllı tahta üzerinde çeşitli uygulamalar yaptı.

Kaymakam Can Aksoy, merkez ve beldelerdeki ilköğretim okulları dışında ilk defa bir köy okulunda akıllı tahta uygulamasının başlatıldığını, bunun diğer köylere de örnek olacak bir çalışma olduğunu söyledi. Eğitim-öğretimin daha kaliteli yürütülmesinde önemli adımlar atıldığını ifade eden Aksoy, bu tür çalışmaların tüm okullara yayılarak devam edeceğini anlattı.

Aksoy, okula dokunmatik akıllı tahtayı alan Karaşarlı hayırsever iş adamları Sinan ve Süleyman Yıldırım'a, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, köy muhtarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

ilçe Milli Eğitim Müdürü israfil Göçgün ise yaklaşık 1,5 yıl önce başlattıkları akıllı tahta uygulamaları kapsamında merkez ve beldelerde her okulun akıllı tahta sistemine geçtiğini belirtti.

Kaynak: EgitimGazetesi.com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title