Öğrenci Velileri İçin Eğitim Toplantısı Düzenlenecek

Öğrenci Velileri İçin Eğitim Toplantısı Düzenlenecek

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, Psikolojik Eğitim Geliştirme Merkezi (Pegem) Tarafından, 28 Şubat-14 Mart 2008 Tarihleri Arasında Elazığ Merkez İlköğretim Okulları 8. Sınıf Öğrencileri ve Öğrenci Velilerine Yönelik Olarak 'Eğitimde Motivasyon-anne-baba Çocuk İlişkileri' ile 'Başarısızlık Kaygısının Azaltılması' Konulu Bir Dizi Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirileceğini Söyledi.

Öğrenci Velileri İçin Eğitim Toplantısı Düzenlenecek

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, Psikolojik Eğitim Geliştirme Merkezi (PEGEM) tarafından, 28 Şubat-14 Mart 2008 tarihleri arasında Elazığ Merkez İlköğretim Okulları 8. sınıf öğrencileri ve öğrenci velilerine yönelik olarak 'Eğitimde Motivasyon-Anne-Baba Çocuk İlişkileri' ile 'Başarısızlık Kaygısının Azaltılması' konulu bir dizi eğitim faaliyeti gerçekleştirileceğini söyledi.

Büyükbaş, "Prof. Dr. Aytaç Açıkalın ve PEGEM Özel Eğitim ve Hizmetleri Genel Koordinatörü Bengisu Koyuncu tarafından 'Eğitimde Motivasyon-Anne-Baba Çocuk İlişkileri' ile 'Başarısızlık Kaygısının Azaltılması' konulu seminerleri, öğrenci ve velileri yönelik olarak düzenlenecektir. Müdürlüğümüzce düzenlenen bu seminerlere, anne-baba ve çocuk iletişiminin ve sınava hazırlanan 8. sınıf öğrencilerimizin sınav kaygısının azaltılması ders çalışma motivasyonunun artırılması amaçlanmaktadır. Seminerler 16 ayrı program dahilinde Elazığ merkezdeki 8. sınıf öğrenci ve velilerine yönelik olarak 28 Şubat-14 Mart tarihleri arasında okullarımıza gönderilen program çerçevesinde gerçekleştirilecektir" dedi.

(EK-AŞ-ÖK-Y)

Kaynak: İHA