Oğlunu Öpemeyen Baba Tahliyesini İstedi

Oğlunu Öpemeyen Baba Tahliyesini İstedi

Çete Davası Kapsamında Yargılanan Babasını Öpebilmek İçin Verdiği Mücadele ile Duygusal Anların Yaşanmasına Neden Olan Küçük Oğuz'un Babası Mustafa Gezer Tahliyesini İstedi. Gezer, Mahkeme Heyetine, "Sabıkalıyım. 27 Yaşında Aile Kurdum. Artık Suç İşlemiyorum. Yolda Yürürken Bile Birisine Omzum Çarptığı Zaman Geri Dönüp Özür Diliyorum. Rahatsızım, Bu Nedenle Tahliyemi İstiyorum" Dedi.

Oğlunu Öpemeyen Baba Tahliyesini İstedi

Çete davası kapsamında yargılanan babasını öpebilmek için verdiği mücadele ile duygusal anların yaşanmasına neden olan küçük Oğuz'un babası Mustafa Gezer tahliyesini istedi. Gezer, mahkeme heyetine, "Sabıkalıyım. 27 yaşında aile kurdum. Artık suç işlemiyorum. Yolda yürürken bile birisine omzum çarptığı zaman geri dönüp özür diliyorum. Rahatsızım, bu nedenle tahliyemi istiyorum" dedi.

Suç işlemek için 'örgüt kurmak' ve 'yönetmek' gibi çeşitli suçlardan yargılanan 9 sanığın davasının görülmesine devam edildi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi''nde görülen duruşmada sabah saatlerinde adliyeye girişi esnasında oğlu tarafından öpülmeye çalışılan ancak görevlilerin engeliyle oğlu tarafından öpülemeyen Mustafa Gezer mahkeme heyetinden tahliyesini talep etti. Duruşmada söz alan Mustafa Gezer, "Daha önce çeşitli suçlar işledim. Sabıkalıyım. 27 yaşında aile kurdum. Artık suç işlemiyorum. Yolda yürürken bile birisine omzum çarptığı zaman geri dönüp özür diliyorum. Rahatsızım, tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları redderek mahkeme heyetinden tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmayı kararını açıklamak üzere erteledi. Mustafa Gezen, adliye çıkışında "Basını seviyorum çünkü basın sayesinde oğlumu göreceğim" dedi.

Adliyede babasının çıkışını bekleyen Oğuz Bircan, cezaevi aracına binmek üzere olan babasını görmek için yine büyük çaba sarf etti. Oğuz Bircan, cezaevi aracının adliyeden çıkışı esnasında bir süre aracın peşinden koşarak babasını görmeye çalıştı.

(YM-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA