Oğlum da İzliyordu

Oğlum da İzliyordu

Dışişleri Bakanı Gül Küçük Oğlunun da İzlediği Kurtlar Vadisi'nin Yayından Kaldırılmasıyla İlgili Bakın Ne Dedi.

Oğlum da İzliyordu

DIŞİŞLERİ BAKANI GÜL KÜÇÜK OĞLUNUN DA İZLEDİĞİ KURTLAR VADİSİ'NİN YAYINDAN KALDIRILMASIYLA İLGİLİ BAKIN NE DEDİ.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, sansüre karşı olduklarını, ancak self-kontrol denilebilecek biçimde, yayıncılar arasında yazılı olmayan bir mutabakat olması gerektiğini söyledi.

Ortadoğu konulu uluslararası toplantıya katılmak üzere Pakistan'ın başkenti İslamabad'a giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül'e, 'Kurtlar Vadisi' dizisini izleyip izlemediği ve dizi hakkındaki düşünceleri soruldu.

KÜÇÜK OĞLUM İZLİYORDU

Gül, 'Zaman zaman küçük oğlum (Mehmet) seyrederken, televizyonun önünde zıplarken, orada gördüklerini taklit ederken benim de ilgimi çekti ve zaman zaman gördüm televizyonda. Tamamını seyretmedim' diye konuştu.

Gül, bir gazetecinin 'Oğlunuzun Kurtlar Vadisi dizisinden etkilenmesinden memnun musunuz' sorusunu, 'Etkilendiği hususlardan memnun değilim' diye yanıtladı. Bakan Gül, şunları söyledi:

'Sansüre karşıyız tabii, ama bunun self-kontrol diyebileceğimiz bir şekilde yayıncılar arasında yazılmayan bir mutabakat olması gerekir. Dediğim gibi, film, dizi yapımcıları için de geçerlidir. Sadece o tip diziler için değil, başka tip diziler için de. Gündüzleri bakıyorsunuz, evde oturan kadınların seyrettiği öyle tip filmler var ki, bunlar uzun bir süre içinde gerçekten büyük tahribat yapıyor. Yani bir seviyesizlik çıkıyor ortaya memlekette. Film, dizi yapımcılarının, rejisörlerin, artistlerin arasında yazılı olmayan mutabakat olmalı. Bu konuları dert edinip daha kontrollü olmalarını tavsiye ederim.'

'HATIRLA SEVGİLİ DİZİSİNİ BEĞENİYORUM'

Gül, televizyonda hangi programları takip ettiğinin sorulması üzerine, iki aydır her hafta sonu Ankara dışında olduğu için siyasetin dışında bir hava teneffüs edemediklerini söyledi. Bakan Gül, 'Hatırla Sevgili' adlı diziyi de beğendiğini dile getirdi .

Kaynak: Gecce