Ogiad'dan Üyelerine İftar Yemeği

Ogiad'dan Üyelerine İftar Yemeği

Osmaniye Genç İş Adamları Derneği (Ogiad) Üyeleri İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi. Yemekte, Ogiad Başkanı Serdar Kılıç Tarafından Derneğe Yeni Üye Olan İşadamlarına Rozetleri Takıldı.

Ogiad'dan Üyelerine İftar Yemeği

Osmaniye Genç İş Adamları Derneği (OGİAD) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekte, OGİAD Başkanı Serdar Kılıç tarafından derneğe yeni üye olan işadamlarına rozetleri takıldı.

İftar yemeği sonrası üyelerine dernek faaliyetlerini anlatan Serdar Kılıç, "Derneğimiz aynı zamanda Güney Doğu İş Adamları Federasyonu (GÜNSİAF) kurucu üyesidir. Bu nedenle derneğimiz kanalıyla sık sık Güney Doğu illerini ziyaret ederek oradaki işadamları ile Osmaniye'nin ekonomisine katkıda bulunacak görüşmeler yapıyoruz. Her geçen gün büyüyen OGİAD, Osmaniye'nin hem şehirleşme alanında ve hem de ekonomik alanda gelişmesine büyük faydalar sağlamaktadır. Bugün derneğimize katılan yeni üyelerimiz ile daha

da büyüyen OGİAD, Osmaniye'yi sadece ülke sınırları içinde değil, ülke sınırları dışında da en iyi şekilde tanıtacaktır" dedi.

YENİ PAZAR ALANI AVRASYA

Konuşmasında OGİAD'ın üye olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu ile ilgili bilgi veren Kılıç, şunları söyledi:

"TUSKON, Afrika programından sonra rotasını Doğu Avrupa'dan Pasifik Okyanusu'na dek uzanan Avrasya'ya çevirdi. Yapılan iş görüşmelerinde çeşitli sektörlere ilişkin pek çok ticari anlaşmaya imza atılırken, güçlü ekonomik bağlantıların zemini oluşturuldu. Yaklaşık 23 milyon metrekarelik geniş bir coğrafi alana yayılan Avrasya bölgesi, 350 milyon kişiye yakın nüfusu ve zengin doğal kaynaklarıyla dünyanın çarpıcı gelişme gösteren bölgelerinden biri. Üyelerinden gelen talep doğrultusunda Avrasya'ya yönelen

TUSKON, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) ve T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın ciddi desteğiyle Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Moğolistan, Özbekistan, Rusya Federasyonu, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna'dan işadamlarını 'Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü' programı için ülkemize davet etti. 450 işadamının yanı sıra bu ülkelerden 12 bakan ve 40 bürokrat da gelerek programa destek verdi."

250 MİLYON DOLARLIK BAĞLANTI

Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Köprüsü programı için Türkiye'ye davet edilen işadamları ile çok iyi diyaloglar kurulduğuna dikkat çeken Serdar Kılıç, "İlişkilerin her açıdan geliştirilmesi gerektiği mesajını veren konuk bakanların konuşmalarının ardından ikili iş görüşmeleri yapıldı. Türk ve konuk girişimciler mobilyadan elektronik ürünlere, tekstilden ilaç sanayine, müteahhitlik hizmetlerinden turizme dek pek çok sektöre ilişkin görüşmeler gerçekleştirdi ve bağlantılar kurdu. Programda yaklaşık 15 bin iş

görüşmesi yapıldı ve 250 milyon dolara ulaşan iş bağlantıları oluşturuldu. Uzun vadede bu zirvenin geliştirdiği ticari ortamın 2 milyar dolarlık bir hacme ulaşacağı tahmin ediliyor" şeklinde konuştu. OGİAD Başkanı Serdar Kılıç, konuşmasının ardından derneğe yeni katılan işadamlarını tanıtıp, kendilerine rozetlerini taktı.

(ACK-OK-Y)

Kaynak: İHA