Oflu İsmail: Asıl Mafya Bedrettin Dalan
Haberler » Güncel » Haber

Oflu İsmail: Asıl Mafya Bedrettin Dalan

Oflu İsmail'in de Aralarında Bulunduğu 50 Kişinin Yargılanmasına Başlandı. Savunmasını Yapan Oflu İsmail Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Oflu İsmail: Asıl Mafya Bedrettin Dalan

Kamuoyunda "Oflu İsmail"olarak bilinen İsmail Hacısüleymanoğlu'nun da aralarında bulunduğu 50 kişinin yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunmasını yapan İsmail Hacısüleymanoğlu, Bedrettin Dalan'ın kendisine ait tapulu arazi üzerine okul yaptırdığını iddia etti. Mahkemeden yıkım kararı aldırdığını söyleyen Hacısüeymaoğlu, "Asıl mafyanın kim olduğunu görün" dedi. Örgüt kurmak ve örgüt üyesi olmakla suçlanan sanıkların haraç almakla ilgileri bulunmadığını savunan Hacısüleymanoğlu, "Bunların hepsi dolandırıcı. Davalı da davacı da birbirlerini dolandırmış. Ben böyle şeyleri sevmem." diye konuştu.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya aralarında Oflu İsmail'in de bulunduğu tutuklu 20 sanık katıldı. Tutuksuz sanıkların ifadeleri ise yarın alınacak. İlk kez hakim karşısına çıkan tutuklu sanıklar kendilerini savundu. Örgüte üye olmak ve silah bulundurmak suçundan yargılanan İsmail Hacısüleymanoğlu, suçlamaları kabul etmedi. Cinayetten 21 yıl cezaevinde kaldığını belirten Hacısüleymanoğlu, "Cezaevinden çıktıktan sonra evime gittim. Tedavi görüyordum. 4 ay sonra tekrar polis aldı." dedi.

Hiçbir örgüte üye olmadığını ileri süren Hacısüleymanoğlu, "Kendi işimi kendim görürüm. Alacağım varsa kendim alırım. Benim çocuklarım da bu tür işlere karışmaz. Burada bulunmaktan utanıyorum. Burada bulunanların haraçla işi olmaz, hepsi dolandırıcı bunların. Davalı da davacı da birbirini dolandırmış. Bu tür işleri sevmem." dedi.

Üç maden ocağı ve arazileri bulunduğunu anlatan Hacısüleymanoğlu, Tarabya'da bulunan arazilerini 40 yıl önce ucuz fiyata aldığını belirtti. Hacısüleymanoğlu, "Polis beni çağırsaydı 'gel İsmail' deseydi, gelirdim. Ne var bunda. Ama gece yarısı tüfeklerle geldiler. Bunların sebebi Tarabya'daki arazim." şeklinde konuştu.

Bedrettin Dalan'ın kendi üzerine tapulu bu arazisine okul yaptırdığını savunan Hacısüleymanoğlu, "Bu okul 30 yıldır arazimin üzerinde duruyor. Mahkemeden yıkım kararı aldırdım. Organize şube müdürü arayarak, "ne istiyorsunuz" dedi. Ben de bu kararı mahkemenin verdiğini söyledim. Yerimi gasp ettiler. Gazeteciler benim için mafya yazıyor, asıl mafya kim görsünler." diye konuştu.

Mahkeme başkanının Galatasaray eski As Başkanı Ergun Gürsoy'u tanıyıp tanımadığı şeklindeki sorusuna karşı Hacısüleymanoğlu, "Tanımam ama hemşehrimdir. Arkadaşlığımız yok. Oğlum avukatımı arayarak 'Ergun Gürsoy'a söyle babama yardım etsin' demiş. Ben kanuni haklarımı kullanarak çıktım." dedi.

Örgüt lideri olmakla suçlanan Oflu İsmail'in yeğeni Serdar Hacısüleymanoğlu, hakkındaki suçlamalarla ilgili tek tek ifade verdi. Serdar Hacısüleymanoğlu, "Şikayetçi gösterilenler şikayetçi olmadıklarını belirtmişler. Çek senet işleriyle ilgim yok. Bu olaylara adım polis zoruyla eklenmiştir. Bazı müştekiler beni teşhis de etmemiştir. Emniyete alındığımda bu örgütün farkına vardım. Silahım yok. İşyerimde mermi bulunmadı." diye konuştu.

Diğer sanıkların savunmalarını yaptığı duruşma devam ediyor.