Ofiste alınacak corona virüs önlemleri neler? Ofiste hangi önlemleri almalıyız? Koronavirüsten iş yerinde nasıl korunabiliriz? Corona virüs önlemleri! - Haberler
Haberi Paylaş

Ofiste alınacak corona virüs önlemleri neler? Ofiste hangi önlemleri almalıyız? Koronavirüsten iş yerinde nasıl korunabiliriz? Corona virüs önlemleri!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Ofiste alınacak corona virüs önlemleri neler? Ofiste hangi önlemleri almalıyız? Koronavirüsten iş yerinde nasıl korunabiliriz? Corona virüs önlemleri!

Corona virüsten korunmak için sadece ev ve sosyal hayatımızda değil, çalıştığımız iş yerlerinde de bireysel olarak ciddi önlemler almamız gerekmektedir. Çalışmaya devam eden insanlar risklerden korunmak için sorumluluk almak ve dikkatli olmak zorundadır. Peki iş yerinde hangi önlemleri almalıyız?

Corona virüs hayatımızın bir parçası haline geldi. Koronavirüs salgınından korunmak için bireysel önlemler, ev ve sosyal hayatımızda aldığımız önlemler olmak üzere bir dizi önlemler almaya başladık. Günlük hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz iş yerlerinde, çalışma ortamlarımızda ve ofislerde de gerekli önlemleri almamız gerekmektedir. Ofislerde hangi önlemleri almalıyız? Corona virüsten korunmak için neler yapılmalı? Bütün bu soruların yanıtları haberimizde.

İşyerlerinde, ofislerde birçok alanı iş arkadaşlarımızla ortak kullanmaktayız. Ortak kullanılan alanlar ve eşyaların temizliği oldukça önemlidir. Ortak kullanım alanları düzenli olarak temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Ofiste alınacak corona virüs önlemleri neler? Ofiste hangi önlemleri almalıyız? Koronavirüsten iş yerinde nasıl korunabiliriz? Corona virüs önlemleri!Ofislerde Koronavirüsten Korunma Yöntemleri

İş arkadaşlarımızla çalışırken özellikle ofis hayatında fazla yakın mesafede bulunmamalıyız. Masalarımı ve yakınlığımız en az 1 mesafe aralıkla olmalıdır.

Sürekli aktif bir şekilde kullandığımız bilgisayar, klavye, Mouse ve telefonları düzenli bir şekilde temizlemeliyiz ve kullanımına dikkat etmeliyiz.

El ve yüzlerimizin temizliği en çok dikkat etmemiz gereken hususlardandır. Yüzümüze asla dokunmamalıyız. Düzenli olarak el ve yüz temizliğimizi yapmalıyız. Kolonya kullanmalıyız.

İş arkadaşlarımız ve müşteriler ile olan iletişimizde yakın temasta asla bulunmamalıyız. Tokalaşma ve sıcak temas asla kurulmamalı.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
MEMET33:BÜRODA ÇALIŞIYORUZ ŞU AN, 59 YAŞINDAYIM 30-35 YAŞINDAKİ İNSANLAR BİZİ DALGA KIRAN SANIYORLAR NEYMİŞ EFENDİM BÜRODA HASTA OLUNURSA İLK BEN OLURMUŞUM ONLAR GENÇMİŞ, BAKIN ŞU DENSİZLERE, EN YENİSİYLE 5 YILDIR BERABER ÇALIŞIYORUZ HER KIŞ TAMAMI 3-5 DEFA NEZLE. GRİP OLURLAR BEN ASLA NEZLE GRİP OLMADIM, BUNU SÖYLÜYORUM BENİM DAYANIKLILIĞIM SİZDEN FAZLA DİYE AMA ANLAMIYOR SALAKLAR. . .
Nezo:Sigara içenler hastalik yayıyor dumani içine çekiyor sonra dışarı bufluyo pis nefesleri yutuyoruz normal bu salgın hastalık sigarayı yasaklamak gerek leş gibi korkuyorlar bazıları aman Allah sen koru pis insanlardan
Vatandaş:Hala ortalık tedbirlere uymayanlara dolu!
500
title