Offshore Şampiyonası Adana Ayağı 26-27 Eylül'de Yapılacak

Offshore Şampiyonası Adana Ayağı 26-27 Eylül'de Yapılacak

Uluslararası Türkiye Offshore Şampiyonası Adana Etabı'nın, 26- 27 Eylül Tarihlerinde Seyhan Baraj Gölü'nde Yapılacağı Bildirildi.

Offshore Şampiyonası Adana Ayağı 26-27 Eylül'de Yapılacak

Uluslararası Türkiye Offshore Şampiyonası Adana Etabı'nın, 26- 27 Eylül tarihlerinde Seyhan Baraj Gölü'nde yapılacağı bildirildi.

Offshore Adana Organizasyon Komitesi Başkanı Kazım Apa, Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü'nde düzenlenen toplantıda, amaçlarının Adana'yı başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Bazı meslek odalarının desteğinin kendilerine güç verdiğini belirten Apa, İstanbul, Kemer, Antalya ve Marmaris gibi turizmin göz bebeği şehirlerin olduğu bir listede Adana'nın da yer almasının önemine değindi. Apa, 11 takımın katılması beklenen şampiyonanın Adana etabının, 26- 27 Eylül tarihlerinde yapılacağını kaydetti.

Etkinliğin Adana'nın tanıtımı için çok önemli olduğunu vurgulayan Adana Valisi İlhan Atış, müsabakaları çok önemsediklerini belirterek, yarışların Adana'da düzenlenmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.

Adana Yelken Kulübü Başkanı Ali Tıltay, Seyhan Baraj Gölü'nde yapılacak etkinliğin, şehrin tanıtımında önemli rol oynayacağını dile getirdi. Seyhan Baraj Gölü'nün, Çukurova'nın sulama ve enerji ihtiyacını karşıladığına işaret eden Tıltay, gölün artık günümüzde sportif etkinliklerin de yapılabildiği mekân haline gelmesinden memnunluk duyduğunu ifade etti.

Seyhan Baraj Gölü ve Seyhan Nehri'nin, hemen her yıl düzenlenen yelken, kürek ve yüzme yarışmalarıyla renklendiğine dikkat çeken Tıltay, "26-27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Offshore Şampiyonası'nın Adana etabı, hem kent turizmine katkı sağlayacak hem de vatandaşların hafta sonunu dolu dolu geçirmesine imkân tanıyacak" dedi.

(CİHAN)