Oecd Çevre Bakanları Toplantısı

Oecd Çevre Bakanları Toplantısı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (Oecd) Üyesi Ülkelerin Çevre Bakanları Paris'te Toplandı. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun da Katıldığı Toplantının Sabah Oturumunda, "Türkiye Çevre İncelemesi" Raporu Ele Alındı.

Oecd Çevre Bakanları Toplantısı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) üyesi ülkelerin çevre bakanları Paris'te toplandı. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katıldığı toplantının sabah oturumunda, "Türkiye Çevre İncelemesi" raporu ele alındı.

OECD'nin Paris'teki merkezinde gerçekleşen toplantıya katılan Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de çevre konusunda son yıllarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eroğlu, Türkiye'de ağaçlandırma, atık su arıtma, sulama, içme suyu havza yönetimi ve biyolojik çeşitlilik gibi çevre konularında yapılan çalışmaları ve alınan önlemleri anlattı. Bakan Eroğlu, oturumun ardından Paris'teki Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun Kyoto Protokolü'nü imzaya açma ve meclise gönderme kararının OECD çevre bakanları toplantısına katılan bakanlar tarafından yerinde ve memnuniyetle karşılandığını ifade etti. Türkiye'nin çevre konusunda yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları OECD bakanlarının toplantıda takdirle karşıladıklarını söyleyen Eroğlu, OECD Genel Sekreteri ve çevreyle ilgili bölüm başkanının Eylül veya büyük bir ihtimalle Ekim ayında Türkiye'yi ziyaret edeceğini, bu ziyaretin ardından "Türkiye Çevre İncelemesi" raporunun kesinlik kazanacağını belirtti.

Eroğlu, Paris'teki toplantının ardından yarın Türkiye'ye dönecek.

(TS-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA