Ödülleri Topladı!

Ödülleri Topladı!

14. Altın Koza Film Festivali'ne Beynelmilel Filmi 6 Ödülle Damgasını Vurdu!

Ödülleri Topladı!

14. ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ'NE BEYNELMİLEL FİLMİ 6 ÖDÜLLE DAMGASINI VURDU!

Adana'da 4 Haziran'da başlayan '14'üncü Altın Koza Film Festivali' önceki gecce düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Festivalde 'Beynelminel' filmi, En İyi Film, halk jürisinin seçtiği En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında olmak üzere 6 ödül aldı.

ADANA 14'üncü Altın Koza Film Festivali'nde 'Beynelmilel' 6 ödülle festivale damgasını vururken, 'İlk Aşk' filmi de 5 ödülle sinemamızın yüz akı oldu. 'İlk Aşk', Jüri Yılmaz Güney Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, Umut Veren Genç Kadın Oyuncu, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu dallarında ödül kazandı. 'Cenneti Beklerken' adlı film ise Jüri Özel Ödülü, En İyi Müzik, En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında 4, 'Sis ve Gecce' En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Görüntü Yönetmeni dallarında 2 ödüle layık görüldü. 'Takva' da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü alarak festivali kapattı. En İyi Film Ödülü'nü alan 'Beynelmilel'in yönetmeni, senaristi ve müzik yapımcısı Sırrı Süreyya Önder, 'Bu bölge benim sinema yolcuğunda örnek aldığım, siyaset olarak da yoldaşım büyük usta Yılmaz Güney'in memleketi ve sinema yolculuğuna başladığı yer. Altın Koza bu anlamda bizim için ayrı bir öneme sahip' dedi.

Festival kapsamında 164 film 480 kez ücretsiz gösterime girdi. Yaklaşık 20 bin öğrenci ve bedensel engelli gencin, belediye otobüsleriyle sinemaya götürülerek, film izlemeleri sağlandı.

Kaynak: Gecce