ODTÜ'lülere Polis Müdahalesi

ODTÜ'lülere Polis Müdahalesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden AK Parti Genel Merkezine yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

29.03.2012 19:39 | Son Güncelleme: 29.03.2012 20:31
ODTÜ'lülere Polis Müdahalesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda görüşülen ve kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen eğitim reformu yasa tasarısına protestolar devam ediyor.

Kamu Emekçileri Sendikakı'nın (KESK) Ankara merkezde düzenlemek istediği protestonun yanı sıra Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri de tasaraya karşı eylem yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı'na yürüyen 200 kişilik öğrenci grubuna polis müdahale etti. Ellerine geçirdikleri taşları polise atan gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

Akşam saatlerinde ODTÜ önünde bir basın açıklaması yapan 200 kişilik grup, AK Parti İl Başkanlığı'na yürüyeceklerini belirtti. Emniyet görevlilerinin yürüyüşe izin vermemesi üzerine grup, oturma eylemi başlattı.

Uyarılara rağmen dağılmayan eylemcilere polis müdahale etmeye başladı. Grup bu defa da ODTÜ'nün içine girerek polise taş atmaya başladı. Ellerine geçirdikleri taşları polise fırlatan gruba polis, biber gazı ile karşılık verince ortalık toz duman oldu.

Olaylar halen daha devam ederken polis, kalabalık öğrenci grubunu dağıtmak için kampüsün içine kadar girdi. Bir ara TOMA'ların suyu bitince itfaiye ekipleri olay yerine su taşıdı.

Bu arada olaylarda bazı polislerin, atılan taşlardan dolayı yaralandığı gözlendi. Olay yerine her ihtimale karşı ambulanslar çağırıldı.

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title