Ödp, Hükümetten F Tipleri İçin Adım Atılmasını İstedi

Ödp, Hükümetten F Tipleri İçin Adım Atılmasını İstedi

Ödp İstanbul İl Başkanı Pertev Aksakal, F Tipi Cezaevleri Sorununa Çözüm İçin TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Attığı Adımları Olumlu Bulduğunu Belirterek, "Hükümetten Bayram ve Yeni Yıl Arefesinde Anaları ve Kamuoyunu Sevindirecek, Sözün Dışında Somut Bir Adım Bekliyoruz" Dedi.

Ödp, Hükümetten F Tipleri İçin Adım Atılmasını İstedi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi İstanbul İl Örgütü üyeleri, Avukat Behiç Aşçı'nın ölüm orucu eylemi nedeniyle F tipi cezaevlerinin bir kez daha gündeme geldiğine dikkat çekerek, hükümetten bayram ve yeni yıl arefesinde adım atmasını istedi.

ÖDP'ye üye bir grup, F tipi cezaevlerini karşı Taksim Meydanı'nda bir araya geldi. "3 Kapı Kilit Açılsın Behiç Aşçı Yaşasın" pankartı açan partililer adına açıklama yapan İl Başkanı Pertev Aksakal, Avukat Aşçı'nın 265'inci gününde olan ölüm orucu eylemi nedeniyle F tipi cezaevlerinin bir kez daha gündeme geldiğini belirtti. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Kanan İpek'in yaptığı açıklamaları eleştiren Aksakal, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın kamuoyu ile paylaştığı görüşlerini ve attığı adımları olumlu bulduklarını ve önemsediklerini kaydetti. Aksakal, "Hükümetten bayram ve yeni yıl arefesinde anaları, kamuoyunu sevindirecek, sözün dışında somut bir adım bekliyoruz. Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in de acilen sorunu çözecek bir adım atmasını bekliyoruz" dedi.

Grup, İstiklal Caddesi'nde "Tecriti Kaldırın Ölümleri Durdurun", "3 Kapı 3 Kilit Açılsın Behiç Aşçı Yaşasın" gibi sloganlar atarak Mis Sokak'a kadar yürüdü.(ANKA)

Kaynak: ANKA