Ödemiş Tören Alanı, Araç İşgalinden Kurtuldu

Ödemiş Tören Alanı, Araç İşgalinden Kurtuldu

Ödemiş'te, Hükümet Konağı önündeki tören alanına yapılan araç parklarının engellenmesinin ardından çiçeklik ve banklar yerleştirildi...

Ödemiş Tören Alanı, Araç İşgalinden Kurtuldu

Ödemiş'te, Hükümet Konağı önündeki tören alanına yapılan araç parklarının engellenmesinin ardından çiçeklik ve banklar yerleştirildi.

29 Ekim törenleri öncesi araç parkının yasaklanmasıyla bariyerlerin yerleştirildiği tören alanına, dün sabah da Ödemiş Belediyesi'nce bank ve çiçeklikler konuldu. Tören alanının son halini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Aylarca süren araç işgalinden kurtulan alandaki banklara oturan vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

Araç parkları için otoparkların kullanılmasının hedeflendiği bu uygulamanın, ilçedeki trafik sorunlarının görüşüldüğü Kaymakam Abdullah Dölek başkanlığındaki toplantıyla aynı gün başlaması dikkati çekti.

İlçede Kent Meydanı projesini uygulamak isteyen Ödemiş Belediyesi de, yeraltı otoparkı için bir süre önce tören alanında sondaj yaptırıp zemin etüdü çalışması gerçekleştirmişti. - İZMİR