Ödemiş'te Şüpheli Ölüm

Ödemiş'te Şüpheli Ölüm

İzmir'in Ödemiş İlçesinde Kasaplık Yapan Kişi ile Oto Galericisi Arkadaşı, Dağlık Arazide Zehirlenmiş Olarak Bulundu.

Ödemiş'te Şüpheli Ölüm

İzmir'in Ödemiş ilçesinde kasaplık yapan kişi ile oto galericisi arkadaşı, dağlık arazide zehirlenmiş olarak bulundu. Hastaneye kaldırılan kasap yaşamını yitirdi, tedavi altına alınan arkadaşı ise intihar amacıyla tarım ilacı içtiklerini ileri sürdü.

Alınan bilgiye göre, Ödemiş'te kasaplık yapan 42 yaşındaki İsmail Öcal ile esnaf arkadaşı Murat Özel (35) "Kıbrıs'a gidiyoruz" diyerek evlerinden ayrıldı. İki gün sonra jandarmayı telefonla arayan Özel ve Öcal, Ödemiş ile Turgutlu ilçeleri arasındaki dağlık arazide yaralı olduklarını belirterek, yardım istedi.

Jandarma ekipleri tarafından bulunan Öcal ile Özel, Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tarım ilacı içmek suretiyle zehirlendikleri belirlenen ve Uşak Devlet Hastanesine sevk edilen 2 kişiden, evli ve 3 çocuk babası Öcal kurtarılamadı.

Uşak Devlet Hastanesinde ifadesine başvurulan evli ve 1 çocuk babası Özel'in, kasaplık yapan arkadaşı Öcal'ın piyasaya yüklü miktarda borcu bulunduğunu, kendisinden de 65 bin lira alıp ödeyemediğini, kumar oynamak için Kıbrıs'a gitme kararı aldıklarını, sonra vazgeçip intihar etmeyi planladıklarını, dağlık arazide tarım ilacı içtiklerini ve pişman olup jandarmayı aradıklarını iddia ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

- İZMİR