Ödemiş İçin 3 Protokol İmzalandı

Ödemiş İçin 3 Protokol İmzalandı

İzmir Büyükşehir Beledise ile Ödemiş Belediyesi, ilçede yeni otogar, yeni hal ve et kombineleri projelerini imzaladı

Ödemiş İçin 3 Protokol İmzalandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ödemiş Belediyesi arasında yeni otogar, yeni hal ve et kombine ortak hizmet projelerinin imzaları atıldı.

Ödemiş Belediyesi Nikah Salonu ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye başkanlarının kentini ve kentteki her unsuru sevmeden ancak klasik belediyecilik yapabileceğini belirtti. Kocaoğlu, "Sadece çöp toplayan, klasik belediye hizmetlerini yapan başkan da olabilirsiniz. Bir kenti seviyorsanız, o kentin ekonomisine, sanayisine, ticaretini, turizmine ve daha bir çok alanda meselelerine sahip çıkabiliyorsanız ve yaşadığınız yerin cevherlerini ortaya koyabiliyorsanız, üretkensiniz. Şimdi belediye başkanı olmanın vizyonu artık bu" dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Keskin ise, çevreden merkeze doğru yatırım projeleri ile Ödemiş'i 6 bölgede ele aldıklarını, yeni yapılaşma alanları, çarpık yapılaşmayı önleme, turizm yatırımları, kültürel ve sosyal alanlar, toptan ticaret alanları ve çevre koruma tesisleri konularına ağırlık verdiklerini söyledi.

Keskin, "Yeni hal binası ve et kombinası tesisleri ile Küçük Menderes ekonomisine destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi.

Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin zeybek gösterisi yaptıkların törende, konuşmaların ardından Kocaoğlu ve Keskin yeni otogar, yeni hal ve et kombine ortak hizmet projelerinin imzalarını attı.

Varılan anlaşma uyarınca, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Yeni Toptancı Hali ve Tesis Binaları için 952 bin 260 bin TL, otogar yapımı için ise 1 milyon 473 bin 840 TL'lik destek verecek.  Yeni kurulacak et kombinası için de birlikte çalışılacak.

Törene, CHP İl Başkanı Ali Engin, Ödemiş CHP İlçe Başkanı Mehmet Eriş, çevre ilçelerin ve beldelerin belediye başkanları, İl genel ve belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı. - İzmir