Odatv Davasında Savcı, Mütalaa İçin Dosyayı İstedi - Haberler
Haberi Paylaş

Odatv Davasında Savcı, Mütalaa İçin Dosyayı İstedi

CHA - Haberler | Güncel
Odatv Davasında Savcı, Mütalaa İçin Dosyayı İstedi

Odatv davasında duruşma savcısı, mütalaasını hazırlaması için dosyanın kendisine verilmesini istedi.

Odatv davasında duruşma savcısı, mütalaasını hazırlaması için dosyanın kendisine verilmesini istedi. Savcı ayrıca, Ergenekon davası mütalaasının da istenmesini talep etti.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya bugün devam ediliyor. Tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı tahliye talebinde bulundu.

Dava kapsamında örgüt yöneticisi olmakla suçlanan Küçük, davanın tutuksuz sanıklarına dönerek, "Hepsi dışarıda, ben nasıl yöneteceğim bunları. Hepsini gönderdiniz beni tutuyorsunuz. Hangi hukukla." diye bağırdı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Acele edin!" diyerek Küçük'ü uyardı. Savunmasının henüz başında olduğunu belirten Küçük ise, "Hayır efendim daha başındayım. İsterseniz kesersiniz." dedi.

Küçük savunmasında, "Siz beni burada boşuna tutuyorsunuz. Yapamazsınız gücünüz yok. Siz iddianamelerinizi artık değiştirin. PKK ile Genelkurmay arasında kıl kadar ilişki yoktur." ifadelerini kullandı.

Sanık Hanefi Avcı da tahliye talebinde bulundu. Bilgisayarlara yönelik organize bir saldırı olduğunu savunan Avcı, "Bu virüs tüm bilgisayarı ele geçiriyor. Virüsler bilgisayarda çalıştırılmış. Bu ödül alacak bir saldırı. Benim belirttiğiniz gerekçelerle tutuklu kalmam doğru değil. Yazamadığınız gerekçelerle tutukluyorsanız bunu da açıkça söyleyin." diye konuştu.

Sanıkların ardından avukatları da tahliye talebinde bulundu. Avukatların sözlerinin ardından duruşma savcısına görüşü soruldu. Savcı Ufuk Ermertcan, geçtiğimiz hafta Ergenekon davasında verilen mütalaanın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden istenilmesini talep etti. Savcı Ermertcan, mütalaa hazırlamak için dosyanın kendisine verilmesini istedi. Savcı Ermertcan, tutuklu sanıklar Küçük ve Avcı'nın ise tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş belirtti.

CHA - Son Dakika Haberleri