Oda Tv Davası

Oda Tv Davası
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Ergenekon Soruşturması kapsamında açılan Oda TV Davası'nın görülmesine devam ediliyor.

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Ergenekon Soruşturması kapsamında açılan Oda TV Davası'nın görülmesine devam ediliyor. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük, tutuksuz yargılanan gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener ile diğer sanıklar hazır bulundu.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Yalçık Küçük Deniz Baykal'ın mahkeme huzurunda dinlenilmesini talep etti. Mahkeme Başkanı ise, bu talebin daha sonra değerlendirileceğini belirtti. Duruşma, savunma tanıklarının ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor.

Mahkeme heyeti Soner Yalçın'ın talebi üzerine, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenilmesini karara bağlamıştı. Kararın ardından Deniz Baykal avukatları aracılığıyla mahkemeye talimatla ifade vereceğini bildirmiş, bunun üzerine Ankara'daki mahkemeye yazı yazılmıştı.

CT (MK) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title