Oda Tv Davası (2)

Oda Tv Davası (2)
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında öğle arası verildi.

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında öğle arası verildi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si tutuklu 13 sanıklı davada gelen evrakların okunmasının ardından tutuklu sanıklar Hanefi Avcı ile Yalçın Küçük konuştu.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Hanefi Avcı'nın, bu davanın temelinin yalan üzerine kurulu olduğunu öne sürerek, "Beni tahliye edemeyeceğinizi ifade ediyorsunuz. Bu dava kapsamında tutukluluğumun infaza geçmediğini beyan ettiniz. Beni tahliye edemeyeceğinizi biliyorum" demesi üzerine konuşan Başkan Ekinci, "Bize kimsenin gücü yetmez. Burada 3 hakimiz. 'Sizin yüzünüzden 2 yıldır tutukluyum' diyorsanız, haksızlık yaparsınız" diye konuştu.Savunmasına devam eden Avcı, adil yargılanmak istediğini de söyledi.

KÜÇÜK İLE BAŞKAN TARTIŞTI

Avcı'nın ardından savunma yapan tutuklu sanık Yalçın Küçük de, "Ben çocuk değilim. Ben devletim. Beni ona göre yargılayın" ifadelerini kullanarak, bir devletin yargılanması gibi yargılama yapılması ve oturtulması değil, kendisine soru sorulması gerektiğini söyledi. Başkan Ekinci'nin, "Ben size istediğiniz kadar konuşma hakkı verdim, buna herkes şahit" diye cevap verdi. Toplama kampında kaldığını belirten Küçük, "Ben tutuklu değilim. Toplama kampında kalıyorum. Siz dünyaya gelmeden önce ben ceza davasında yargılanıyordum. Odatv davasını benim için açtılar. Burada yapılan savunmalara asla katılmıyorum. Silivri denilen yerde kim tutukluysa, TÜBİTAK tutuklamıştır. Siz TÜBİTAK'ın yalan makinesi olduğunu bildiğiniz için tüm dosyaları oraya gönderdiniz. Sizin hukukçuluğunuz müsait mi bilmiyorum ama.." dedi.

TARTIŞMANIN ARDINDAN ARA VERİLDİ

Yalçın Küçük'ün sesini yükseltmesi üzerine araya giren Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, "Böyle devam ederseniz, sözünüzü keseceğim" dedi. Küçük de "İstediğiniz zaman kesebilirsiniz, istediğiniz zaman beni hapishaneye gönderebilirsiniz. Beni böyle yargılayamazsınız" diye konuştu."Her şey dosyada var, okursanız görürsünüz" ifadesini kullanan Başkan Ekinci, tartışmanın uzaması üzerine duruşmaya bir süre verdi. Duruşmaya verilen 15 dakikalık ararının ardından Yalçın Küçük tekrar konuşmasına devam etti. Küçük'ün konuşmasının ardından duruşmaya öğle arası verildi.

(BB) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title