Öcalan'ın Kardeşi Mehmet Öcalan DTP Pm'de

Öcalan'ın Kardeşi Mehmet Öcalan DTP Pm'de

DTP Parti Meclisi Seçimlerinde En Yüksek Oyu DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna Aldı. Abdullah Öcalan'ın Kardeşi Mehmet Öcalan da Listeye 17. Sıradan Girdi. DTP'nin Eski Genel Başkanı Ahmet Türk Listeye 11. Sıradan Girebildi.

Öcalan'ın Kardeşi Mehmet Öcalan DTP Pm'de

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Parti Meclisi seçimlerinde en yüksek oyu DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna aldı. Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da listeye 17. sıradan girdi.

DTP 2. Olağanüstü Büyük Kongresi sona erdi. Büyükhanlı Park Otel'de gerçekleştirilen ve Nurettin Demirtaş'ın Genel Başkan seçildiği kongrede Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu için de seçimler yapıldı.

-AHMET TÜRK 11. SIRADA

80 kişilik PM üyeliği için aralarında DTP Milletvekilleri ve Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ın da bulunduğu 148 kişi başvurdu. Yapılan seçimlerde DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna 390 oyla en yüksek oyu alan aday oldu. Ayna'yı Sebahat Tuncel, Pervin Buldan, Selma Irmak, Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk, Orhan Miroğlu, Fatma Kurtulan, Osman Özçelik, Sevahir Bayındır ve eski Genel Başkan Ahmet Türk izledi. PM'ye aday olan Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da seçilenler arasında yer aldı. Öcalan 287 oy alarak PM'ye 17. kişi olarak girdi.

Kaynak: ANKA