Öcalan İçin Kendini İhbar Eden 12 DTP'li Tutuklandı

Öcalan İçin Kendini İhbar Eden 12 DTP'li Tutuklandı

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Bölge Genelinde Yürüttüğü 'Sayın' Kampanyası Çerçevesinde Kendini İhbar Eden, Aralarında Parti Yöneticilerinin de Bulunduğu 12 Kişi 'Yasadışı Terör Örgütü Propagandası Yapmak' Suçundan Tutuklandı.

Öcalan İçin Kendini İhbar Eden 12 DTP'li Tutuklandı

Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) bölge genelinde yürüttüğü 'Sayın' kampanyası çerçevesinde kendini ihbar eden, aralarında parti yöneticilerinin de bulunduğu 12 kişi 'yasadışı terör örgütü propagandası yapmak' suçundan tutuklandı.

DTP'nin PKK terör örgütünün talimatıyla başlattığı iddia edilen "Eğer 'sayın' demek suç ise ben de 'Sayın Abdullah Öcalan' diyorum ve bu suçu işleyip kendimi ihbar ediyorum" kampanyası çerçevesinde grup, 7 Temmuz günü posta yoluyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na mektup göndermişti.

DTP'nin organize ettiği eylem kapsamında, aralarında DTP'li yöneticilerin de bulunduğu 12 kişi savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Polisteki sorgularının ardından Adliye'ye sevk edilen 12 kişi, "Terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri gerekçesiyle tutuklandı.