Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na Kütüphane Yaptırıldı
Haberler » Güncel » Haber

Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na Kütüphane Yaptırıldı

Dörtyol'un En Eski Okullarından Olan Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na Kütüphane Açıldı. Açılışa Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Jandarma Bölük Komutanı J. Yzb. Mustafa Çömez, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve Mahalle Halkı Katıldı.

Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na Kütüphane Yaptırıldı

Dörtyol'un en eski okullarından olan Ocaklı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na kütüphane açıldı. Açılışa Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Jandarma Bölük Komutanı J. Yzb. Mustafa Çömez, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, okul müdürleri, öğrenciler ve mahalle halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra bir konuşma yapan Kaymakam Sandıkçı, İlk emri "Oku" olan bir dinin mensupları ve "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu" diyen bir Peygamberin ümmeti olarak okumaya gerekli önemin verilmesi gerektiğini belirterek, "Bazı yerlerde kütüphaneler kapanırken bir mahalle okulunun böylesine gayretli bir çalışması sonucu güzel bir kütüphane oluşturmaları çok güzel bir duygu." dedi.

Kütüphane rehber öğretmeni Zeynep Seda İmirgi, okullarında bir kütüphanenin olmadığını bunun için öğrencilerle birlikte kolları sıvayarak bir çalışma yaptıklarını ve şu anda 5 bin kitaplı bir kütüphaneye kavuştuklarını söyledi.

İmirgi, Okul Müdürü Osman Onbaşıgil olmak üzere kütüphanenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. (CİHAN)