O Valinin Dosyalarıyla Hapse Girip Çıktık - Haberler
Haberi Paylaş

O Valinin Dosyalarıyla Hapse Girip Çıktık

Demirören Haber Ajansı - Politika
O Valinin Dosyalarıyla Hapse Girip Çıktık

Öğrencilere Burs Veren İlk Belediye Başkanı Olduğunu Söyleyen Başbakan Erdoğan, Bu Nedenle Dönemin İstanbul Valisi'nin Kendisine "Bunu Kendi Militanlarınıza Dağıtıyorsunuz" Dediğini Açıkladı.

Türkiye’de öğrencilere burs veren ilk belediye başkanının kendisinin olduğunu söyleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, bu nedenle dönemin İstanbul Valisi’nin kendisine "Bunu kendi militanlarınıza dağıtıyorsunuz" dediğini açıkladı.

Erdoğan, Rize’de partisinin toplantısında şunları söyledi: "O zamanlar yeni vali göreve başlamıştı. Beni ziyarete geldi, ’bunu (öğrenci burslarını) kendi militanlarınıza dağıtıyorsunuz’ diye edep dışı ifade kullandı. ’Bu ifadenizi kınıyorum’ dedim. ’Eğer sizin biraz yüreğiniz varsa gel balkona çıkalım, burs almak üzere kuyrukta olan gençler var. O gençleri gör. Bunlar benim militanım mı yoksa üniversitede okuyan yavrularımız mıdır anla’ dedim. Tabi cesaret edemedi. İstanbul’a gelişi zaten anlamlıydı. Tesadüfen kısa süre sonra hakkımda dosyalar süratle akmaya başladı. Hapse girip çıktık, partimizi kurduk. Hakkımızdaki dosya sayısı 58 oldu. Bu 58 dosyanın 7-8’i rafta duruyor. Hatta 4 tanesi kaldı. O dosyalarda benimle birlikte yargılananların hepsi beraat etti. CHP, ’hakkında dosya olan başbakan olamaz’ dedi. O dosyalar nedir, yargılananlar beraat etti mi, etmedi mi diye sormuyor."

Demirören Haber Ajansı - Politika

, Haber

title