Nusaybin'e Atanan Emniyet Müdürü Bilgilioğlu: "Her An Kapınızı Çalıp Size Misafir Olabilirim"

Nusaybin'e Atanan Emniyet Müdürü Bilgilioğlu: "Her An Kapınızı Çalıp Size Misafir Olabilirim"

İçişleri Bakanlığı'nın Yaz Dönemi Kararnamesiyle Mardin'e Atanan Emniyet Müdürü Hüseyin Bilgilioğlu, İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Nusaybin'de Görevlendirildi.

Nusaybin'e Atanan Emniyet Müdürü Bilgilioğlu:

İçişleri Bakanlığı'nın yaz dönemi kararnamesiyle Mardin'e atanan Emniyet Müdürü Hüseyin Bilgilioğlu, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Nusaybin'de görevlendirildi.

İlçede görev yapan basın kuruluşları temsilcilerini makamında kabul eden Emniyet Müdürü Bilgilioğlu, geçmiş yıllarda Batman'da görev yaptığını, bölgeye ve bölge insanına yabancı olmadığını söyledi.

Nusaybin'i umduğundan daha büyük ve gelişmiş olarak bulduğunu kaydeden Bilgilioğlu, insanların çok sıcak ve misafirperver olduğunu ifade etti.

Emniyet müdürü Bilgilioğlu, iftardan sonra hiç tanımadığı bir ailelerin kapısını çalarak onların misafiri oluyor.

Vatandaşlarla çay içerek onların sorun ve isteklerini dinleyen Bilgilioğlu, daha sonra sivil olarak çarşı merkezine çıkarak, esnaf ziyaretlerinde bulunuyor.

Polisin vatandaşla bütünleşmesi gerektiğini ifade eden Bilgilioğlu, "Her an kapınızı çalıp size misafir olabilirim. Varsa çözebileceğimiz sorunlarına yardımcı oluyoruz. Eğer ikram ederlerse de bir çaylarını içiyoruz." şeklinde konuştu.

Polis teşkilatının birinci amacının vatandaşın canını ve malını korumak olduğu aktaran Bilgilioğlu, bu yönüyle polisin halkla bütünleşmesi gerektiğini söyledi. (CİHAN)