Haberler » Spor » Nusaybin'de Eğitim-sen'den Futbol Turnuvası - Spor

Nusaybin'de Eğitim-sen'den Futbol Turnuvası

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) Mardin'in Nusaybin İlçe Temsilciliği Tarafından Düzenlenen 'Okullararası Dostluk ve Dayanışma Halı Saha Futbol Turnuvası' Sona Erdi. Gazipaşa ve Tepeüstü Köyü İlköğretim Okulları Arasında Oynanan Final Maçında Turnuvanın Bincilik Kupasını Tepeüstü İlköğretim Okulu Kazandı.

Nusaybin'de Eğitim-sen'den Futbol Turnuvası

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Mardin'in Nusaybin İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Okullararası Dostluk ve Dayanışma Halı Saha Futbol Turnuvası' sona erdi. Gazipaşa ve Tepeüstü Köyü ilköğretim okulları arasında oynanan final maçında turnuvanın bincilik kupasını Tepeüstü İlköğretim Okulu kazandı.


Eğitim-Sen Nusaybin Temsilciliği tarafından düzenlenen 3. 'Okullararası Dostluk ve Dayanışma Halı Saha Futbol Turnuvası'nın finali, Doğu Halı Saha Tesisleri'nde yapıldı. Merkez ve köylerde bulunan 19 okulun katıldığı turnuvada üçüncülüğü Fatih İlköğretim Okulu'nu 3-1 yenen Merkez İlköğretim Okulu kazanırken, turnuvanın birincisi ise rakibi Gazipaşa İlköğretim Okulu önünde 2-0 yenik duruma düştüğü halde maçı 4-2 kazanan Tepeüstü Köyü İlköğretim Okulu oldu.


Maç sonunda turnuvanın ilk üç takımına ve gol kralı Muzaffer Narlıoğlu'ya Milli Eğitim İlçe Müdürü Namık Kemal Yaşar, Eğitim-Sen İlçe Baş Temsilcisi Kadri Baysal, Gazipaşa İlköğretim Okulu Müdürü İdris Akbaş ve Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı İsmet Alp tarafından galibiyet kupası ve forması verildi.


Düzenledikleri futbol turnuvasıyla, ilçede görev yapan öğretmenler arasında dayanışma ve kaynaşma sağlamayı hedeflediklerini belirten Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Necdet Aslan, "Bölge itibarıyla sosyal aktivitelerin yokluğu nedeniyle öğretmenlerimizi iş stresinden uzaklaştırıp birlikte vakit geçirmelerini ve sevgi, saygı, hoşgörü ve birlikteliği sağlamayı amaçlıyorduk. Yaptığımız turnuva sonunda bunu başardığımızı görüyorum" şeklinde konuştu.


(AA-EST-EYB-ÖK-S)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler