Nürnberg Spd Partisinden İftar Yemeği

Nürnberg Spd Partisinden İftar Yemeği

21.06.2015 11:32 | Son Güncelleme: 21.06.2015 11:32
Nürnberg Spd Partisinden İftar Yemeği

Dha DIŞ HABER - Almanya'nın Nürnberg Sosyal Demokrat Parti (SPD) teşkilatı, Dokur Lokantasında bir iftar yemeği verdi.

Dha DIŞ HABER -

Almanya'nın Nürnberg Sosyal Demokrat Parti (SPD) teşkilatı, Dokur Lokantasında bir iftar yemeği verdi. Yemekte Bavyera SPD Milletvekili Arif Taşdelen, Nürnberg Büyükşehir ikinci Belediye Başkanı Christian Vogel, SPD Nürnberg Teşkilat Başkanı Throsten Brehm, Belediye Meclis üyeleri Aynur Kır, Diana Liberova, SPD Parti Yürütme Kurulu üyesi Abdurrahman Gümrükçü, Fürth SPD Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil, Nürnberg Din Hizmetleri Ataşesi Mümin Şener, Eğitim Ataşesi Kemal Aydoğan, Türk sivil Kuruluş Başkanları ve çok sayıda Alman davetli hazır bulundu.

YABANCI ÇOCUKLARA DAHA İYİ EĞİTİM

İftar Yemeğinden bir konuşma yapan SPD Bavyera Milletvekili ve uyum Komisyonu Başkanı Arif Taşdelen, tabutsuz defin de aşama kaydettiklerini, yabancı çocukların daha iyi eğitim alması için çalışmalar yaptıklarını ve yuvaların ücretsiz olmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Taşdelen kamu hizmetlerinde daha çok yabancının çalışması gerektiğinin altını çizdi. SPD'li 2.Belediye Başkanı Christian Vogel, de hazır bulunanların ramazanını kutlayarak, birlikte güzel günler dileklerini iletti.

MÜMİN ŞENER DUA ETTİ

Konuşmaların ardından Din hizmetleri Ataşesi Mümin Şener ezan ve dua okudu. İftar yemeğine geçildi. İftar menüsünde, mezelerin yanı sıra, Çorba, Dana Rosto, Izgara Köfte, Baharatlı Tavuk Budu, Bulgur Pilavı ve Lokma tatlısı yer aldı. Bavyera'daki iktidar CSU partisi de 25 Haziran günü Maliye Bakanı Markus Söder vasıtası ile bir iftar yemeği verecek. Yemek Nürnberg'deki Yurt Bakanlığı salonunda gerçekleşecek.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Genel görüntü

Arif Taşdelen konuşuyor

İkinci Belediye Başkanı Christian Vogel konuşuyor

Genel görüntü

Ezan ve dua

Haber- Kamera: Taner TÜZÜN/ NÜRNBERG- DHA

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title