NURİ PAKDİL HABERLERİ

Nuri Pakdil haber, Nuri Pakdil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nuri Pakdil - 11.04.2016
2. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali"
Karataş, kitapta yer alan 9 kişinin, dört farklı yerde duran insanlar olduğunu vurgulayarak, "Birinci gruptakiler, Arif Ay'ın dünya görüşünü ve şiirini şekillendirirken istifade ettiği isimler, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil ve Cahit Zarifoğlu.
Nuri Pakdil - 08.04.2016
Hüseyin Su, "Anadolu Buluşmaları"Na Konuk Oldu
Su, "Biz bunu Edebiyat dergisinde Nuri Pakdil'den şöyle öğrenmiştik, 'Yüzde elli edebiyat, yüzde 50 düşünce'.
Nuri Pakdil - 24.03.2016
Gaziantep'te Kültür Sanat
Nuri Pakdil'in kitabından uyarlanan oyunda, kent ve doğa karşıtlığı üzerinden insanın bu dünyadaki konumu sorgulanıyor.
Nuri Pakdil - 17.03.2016
Yazar Gemuhluoğlu Anısına "Bir Neslin Ağabeyi" Paneli
Panelde izleyici olarak katılan yazar Nuri Pakdil de Gemuhluoğlu'nun tek başına bir mürşit olduğunu belirterek, Gemuhluoğlu'nu anlatan "Bağlanma" isimli kitabının okunmasını istedi.
Nuri Pakdil - 04.03.2016
3. Cnr Kitap Fuarı Açıldı
"Kalbimizdeki iyilik duygusunun herhangi bir engeli yoktur" diyen Bakan Ünal, konuşmasını şöyle tamamladı: "İnsanın herhangi bir dönemine odaklandığınızda o zaman sizin için engeller vardır. Nuri Pakdil'in dediği gibi 'insanı kalbinden tuttuğunuzda' hiçbir engel kalmaz.
Nuri Pakdil - 15.02.2016
Öğrenciler "Kudüs" İçin Yarışacak
Mirasımız Derneğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, liseli öğrencileri için düzenlenen "Kudüs'e Dökülen Mısralar" şiir yarışmasının jürisinde "Kudüs Şairi" olarak anılan Nuri Pakdil, Osman Sarı, Nurullah Genç, İbrahim Tenekeci ve İsmail Kılıçarslan gibi isimler yer alıyor.
Nuri Pakdil - 14.02.2016
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)
Gençlerin bu coşkusunu izlerken Allah'a hamd ettiğini vurgulayan Kurtulmuş, "AK Parti çatısı altında bugün sürdürdüğümüz bu siyasi mücadele kuru bir siyaset davası değildir. Öyle olmadığı için Rabbime şükrettim. Bu mücadelenin sadece oy almaktan ibaret bir mücadele olmadığını gördüğüm için Rabbime şükrettim. Bu büyük davanın asırlar boyu devam eden bir koşunun parçası olduğu için Rabbime şükrettim" diye konuştu. Bugün AK Parti gençliğinin de kendi gençlik dönemlerindeki gibi iki şey söylediğine dikkat çeken Numan Kurtulmuş, "Biz Sezai Karakoç'u, Nuri Pakdil'i, Necip Fazıl Kısakürek'i diğerlerini okurken ve hep yaptığımız tartışmalarda iki şey söylüyorduk.
Nuri Pakdil - 11.02.2016
Başkentte Kültür Sanat
Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut" bugün, yarın ve 13 Şubat, Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" 17 Şubat'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde beğeniye sunulacak.
Nuri Pakdil - 09.02.2016
İstanbul'da Arapça Kitap Fuarı
Türkiye Yazarlar Birliği ve Haşimi Yayınları'nın işbirliği ile düzenlenen Türkiye Arapça Kitap Fuarı, 12-21 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Cağaloğlu'ndaki Kızlarağası Medresesi'nde yapılacak fuarda Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Ürdün, Fas ve Kuveyt gibi 15 farklı ülkeden katılımcı ve ziyaretçiler yer alacak. 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesinin beklendiği organizasyona siyaset dünyasının önemli isimlerinin de ilgi göstereceği düşünülüyor. Fuarın Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil gibi yazarların eserlerinin Arapçaya çevrilmesinde, Arap dünyasındaki önemli yazarların eserlerinin de Türkçeye çevrilmesinde önemli bir fonksiyonunun olması, ayrıca iki coğrafya arasında kültürel işbirliğine de katkı sağlaması bekleniyor.
Nuri Pakdil - 04.02.2016
Başkentte Kültür Sanat
Gülşen Karakadıoğlu'nun yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" bugün ve yarın Ziraat Sahnesi'nde; Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" bugün ve 6 Şubat'ta, Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut" 10 Şubat'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" bugün, yarın, 6 ve 7 Şubat'ta Şinasi Sahnesi'nde başkentlilerin karşısına çıkacak.
Nuri Pakdil - 01.02.2016
Türkiye Arapça Kitap Fuarı 12 Şubatta Başlıyor
İki coğrafya arasındaki kardeşlik bağının kültürel olarak desteklenmesi gerektiğine inandığını söyleyen Bıyıklı, şunları anlattı: "Bu fuar aynı zamanda Türkiye'deki Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil gibi yazarların eserlerinin Arap dünyasına çevrilmesi, Arap dünyasındaki önemli yazarların eserlerinin Türkçeye çevrilmesine vesile olarak, iki coğrafya arasındaki kültürel iş birliğinin bir başlangıç noktası olacak.
Nuri Pakdil - 26.12.2015
Yedi Güzel Adam' Söyleşisinde Şair Akif İnan Anıldı
Yakın dönem Türk edebiyatına damga vurmuş Cahit Zarifoğlu, Erdem Beyazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Sezai Karakoç, Alaeddin Özdenören'in eserlerinin ve düşüncelerinin irdelendiği 'Yedi Güzel Adam' söyleşileri, 'Bir İnanmış Adam Akif İnan' etkinliğiyle sona erdi.
Nuri Pakdil - 26.12.2015
2. Necip Fazıl Ödülleri
 Özdenören, "Üstada olan sevgi ve saygımızın bir kere daha dile getirilmesine vesile olduğu için çok değerli bir ödül. Bu ödülün Nuri Pakdil'in akabinde bana verilmiş olmasını da bir sevinç vesilesi saydığımın bilinmesini isterim" diye konuştu.
Nuri Pakdil - 25.12.2015
Star Gazetesi Necip Fazıl Ödülleri"
  Ödül töreni "Necip Fazıl Saygı Ödülü"ne layık görülen Rasim Özdenören'e ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.  Erdoğan ödül töreni sırasında Yazar Nuri Pakdil'i de sahneye çağırdı.
Nuri Pakdil - 22.12.2015
Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Aa Editör Masası'nda
Kahramanmaraş'ta çekimleri yapılan Yedi Güzel Adam dizisi ile Cahit Zarifoğlu'nun evinin müze yapılmasına ilişkin çalışmalar hakkında bilgi veren Ünal, şöyle konuştu:   "Sadece Zarifoğlu değil. Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt.
Nuri Pakdil - 20.12.2015
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi
Şahin, yaptığı konuşmada, AK Parti Gençlik Kolları'nın Türkiye gibi büyük bir sevdayı yüreğinde taşıyan milletin bağrından çıkan Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil ve Ali Fuat Başgil'in önünü açtığı yolda yürüdüğünü söyledi.
Nuri Pakdil - 17.12.2015
Kaymakam Tekbıyıkoğlu'ndan Eğitime Destek
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bin 310 kitap teslim ettiğini belirten Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu: "Bilgiye hakim olan dünyaya da hakim olur. Bizde bilgi toplumunun peşindeyiz. Bu bilgi toplumunu oluşturmak için de çocuklarımızı doğru kaynaklarla yeterince beslemek durumundayız. Doğru kaynak olarak bildiğimiz, milletimizin sağ duyusunu temsil eden, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenöeren gibi yazarlarımızın eserlerini, edebiyat dergilerinin bir külünü, bilgiye erişmekte zorluk çeken, maddi gücü olmayan köy çocuklarımıza ulaştırmak için satın alarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim etmeyi uygun gördüm.
Nuri Pakdil - 16.12.2015
Pakdil: "Kudüs'un Kurtuluşu Güçlü Bir Türkiye ile Olacak"
‘Yedi Güzel Adam’dan biri olan Yazar Nuri Pakdil, Kudüs’ün geleceğinin, Orta Doğu’nun geleceği Türkiye’nin geleceğine bağlı olduğunu ifade ederek, “Türkiye büyürse, meselenin farkında olursa, ciddiyetini korursa, İslami ideoloji bağlamında kendini tamamlarsa, Kudüs de, bütün İslam âlemi de kurtulacaktır” dedi.
Nuri Pakdil - 14.12.2015
Kudüs ve Mescid-i Aksa" Konulu Yarışma
Ortaokul öğrencileri için "İlk Kıblemizi Çiziyoruz" sloganıyla düzenlenen ve jüri üyeliğini Hasan Aycın, Şafak Tavkul, Turan Dertli, Yıldırım İnce ile Numan Küçük'ün oluşturduğu resim yarışmasının birincisine bin, ikincisine 750 ve üçüncüsüne ise 500 lira değerinde hediye çeki verilecek.  Lise öğrencileri için "Kudüs'e Dökülen Mısralar" sloganıyla gerçekleştirilen şiir yarışmasının jürisinde Nuri Pakdil, Osman Sarı, Nurullah Genç, İbrahim Tenekeci ve İsmail Kılıçarslan yer alırken, şiir dalında dereceye giren birinciye bin 500, ikinciye bin ve üçüncüye ise 500 liralık hediye çeki takdim edilecek.
Nuri Pakdil - 10.12.2015
Başkentte Kültür Sanat
Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas"  bugün, yarın ve 12 Aralık'ta, Anton Çehov'un yazdığı, Yılmaz Gruda'nın çevirdiği ve Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönettiği "Kuğu'nun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi" 15 ve 16 Aralık'ta Oda Tiyatrosu'nda; Melih Cevdet Anday'ın yazdığı, Servet Aybar'ın yönettiği "Müfettişler" bugün, 13 ve 15 Aralık'ta Stüdyo Sahnesi'nde; Pedro Bloch'un yazdığı, Lütfi Ay ve Tarık Levendoğlu'nun çevirdiği, Yurdaer Okur'un yönettiği "Euridice'nin Elleri" bugün, yarın ve 12 Aralık'ta Ziraat Sahnesi'nde; Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut"  bugün ve 12 Aralık'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu bugün, yarın, 12 ve 13 Aralık'ta Şinasi Sahnesi'nde tiyatro severlerle buluşacak.
Nuri Pakdil - 09.12.2015
Çomü'de "Kudüs'ü Anlamak" Toplantısı
Doğu-Batı Topluluğu Başkanı Beytullah Gürbüz ve ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun'un yaptığı konuşmaların ardından toplantıya Kudüslü Şair Nuri Pakdil 3G bağlantısı ile konuk oldu.
Nuri Pakdil - 01.12.2015
Kahramanmaraş 2. Kitap ve Kültür Fuarı
Gazeteci-yazar Ahmet Taşgetiren ve Abdurrahman Dilipak'ın onur konuğu olduğu fuarda, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren ve Yavuz Bahadıroğlu gibi birçok yazar okurlarla bir araya geldi.
Nuri Pakdil - 29.11.2015
Kültür ve Turizm Bakanı Ünal Açıklaması
Daha sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kitap ve Kültür Fuarı'nı ziyaret eden Ünal, stantları gezerek yazarlarla sohbet etti. Türkiye Diyanet Yayınları standında Kur'an-ı Kerim hediye edilen Ünal, burada şair ve yazar Nuri Pakdil ile sohbet etti.
Nuri Pakdil - 27.11.2015
Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala Gecesi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2. Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nuri Pakdil Haberleri | Nuri Pakdil Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Nuri Pakdil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nuri Pakdil kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkentte Kültür Sanat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 06:41:04. #1.16#
title