NURİ PAKDİL HABERLERİ

Nuri Pakdil haber, Nuri Pakdil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nuri Pakdil - 24.11.2017
Başbakan Yıldırım: (Mısırdaki Terör Saldırısı) "235 Masum İnsan Hayatını Kaybetti, Yüzlerce Yaralı...
*Başbakan Binali Yıldırım: *"Bizim hassas olduğumuz 3 tane kırmızı çizgimiz var. Birincisi bölgesel milliyetçiliğe karşı olmak, ikincisi mezhepsel, dini milliyetçiliğe karşı olmak ve üçüncüsü de etnik milliyetçiliğe karşı olmak" *"Farklı farklı olabiliriz, kimimiz Kürt, kimimiz Türk, kimimiz Arap, Türkmen, ne olursak olalım, bizi birleştiren ay yıldızlı bayrağımızdır, 780 bin kilometrekare vatan toprağımızdır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizdir, 81 milyon vatan evladı, milletimizdir. Bunlar bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi sağlayan en önemli, olmazsa olmaz özelliğimizdir" *"DEAŞ diye bir sapık örgüt, sözde İslam'ı temsil ediyor" *"Bugün yine Mısır'da bir camide Mevlasına dua ederken, namaz kılarken, insanların üzerine silahlarla bombalarla saldırdılar ve ve 235 masum insan hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var. Bu mudur İslamiyet, bu mudur insanlık?" "Allaha şükür artık gençlerimiz geleceğini dağda değil, hayalleriyle gelecekte arıyorlar. Bizim bu konuda ülkemizin birliği, beraberliği ve milletimizin huzuru ve barışı için terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir"  Haber-Kamera: İstanbul DHA Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın ev sahipliğinde Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla akşam yemeği düzenlendi. Öğretmenlerle bir arada olmaktan eşi Semiha Yıldırım ile mutluluk duyduklarını söyleyen Başbakan Yıldırım, "24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bugün, Millet Mekteplerinin açıldığı, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de başöğretmenliği kabul ettiği günün yıl dönümüdür. O günlerden bugünlere, nice nesiller geçti. Hepsinde de siz öğretmenlerimizin emeği var, alın teri var, akıl teri var. Her dönemde çocuklarımız, gençlerimiz sizleri kendilerine örnek aldılar. Sizler, bilginin sürekli geliştiği günümüzde, kendinizi yenileyerek değişime ve gelişmeye öncülük ettiniz, öncülük etmeye devam ediyorsunuz. Hiçbir meslek yok ki hayatımızda öğretmenlik kadar yer etmiş, iz bırakmış olmasın. Her şeyi, herkesi unutsak bile öğretmenlerimizi asla unutmuyoruz" dedi.  "TÜRKİYE, YERYÜZÜNÜN UMUDUDUR" Başbakan Yıldırım, kendisinin de üzerinde emeği bulunan bütün öğretmenlerine bugün vesilesiyle şükranlarını sunarak ellerinden öptüğünü ifade etti.  Edebiyatçı yazar Nuri Pakdil'in, Türkiye'nin bir adının da umut olduğunu ifade ettiğini aktaran Yıldırım "Türkiye, yeryüzünün umududur.
Nuri Pakdil - 24.11.2017
81 İlden Gelen Öğretmenler Çankaya Köşkü'nde
"Türkiye'nin bir adı da umuttur" Öğretmenlerin, Türkiye'nin geleceği olduğunu vurgulayan Yıldırım, Yazar Nuri Pakdil'in, "Türkiye'nin bir adı da umuttur.
Nuri Pakdil - 23.10.2017
1. Kayseri Kitap Fuarı Sona Erdi
Kayseri Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki gerçekleştirilen fuara Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Hanefi Avcı, Mete Yarar, İclal Aydın, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Engin Noyan, İlber Ortaylı, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Süleyman Özışık, Şermin Yaşar, Aşkım Kapışmak, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Abdülkadir Selvi gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 250'nin üzerinde yazar, şair ve sanatçı katıldı.
Nuri Pakdil - 15.10.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Büyükşehir Belediyesi, kültür camiasının büyük bir takdiri ile karşılaşan bir Kitap Fuarı'na imza attı. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde açılan Kitap Fuarı daha ilk gününde büyük bir ilgiyle karşılaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in "Okuyan ve Okutan Şehirö hedefi doğrultusunda açılan Kitap Fuarı'na ilk gününde yaklaşık 50 bin kişi geldi. Fuarın ilk gününe Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Recep Garip, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç ve Ersoy Dede gibi ülkemizin en önemli yazarları katıldı.
Nuri Pakdil - 14.10.2017
Kayseri 1'inci Kitap Fuarı Törenle Açıldı
BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin, 'Okuyan ve Okutan Şehir' sloganı ile düzenlediği '1'inci Kayseri Kitap Fuarı' kapılarını ziyaretçilerine açtı. 120 yayınevi ve 250'ye yakın yazar, şair ve sanatçının katıldığı fuarın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Çelik, "Bu kitap fuarı ticari değil kültürel kaygının sonucudur. Belediyeler sadece fiziki alt yapı değil, insani alt yapı için de böyle kitap fuarları düzenlemelidir" dedi Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlediği Kitap Fuarı'nın açılışına Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yazarlar; Nuri Pakdil ile Rasim Özdenören, Recep Garip, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı da katıldı.
Nuri Pakdil - 14.10.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü Dökümü ------------------------------- Milli takımın havalimanına gelmesi Milli takımı karşılayan kalabalık Takım oyuncularının otobüsten vatandaşları selamlaması Milli takımı taşıyan otobüs ve beraberindeki konvoy Milli takimı karşılayan vatandaşların otobüsü durdurması Takımın belediyeye gelmesi Takım için düzenlenen tören Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu'nun konuşması Milli takım antrenörleri ve futbolculara altın hediye edilmesi -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Eyyüp BURUN -GAZİANTEP-DHA) ===================================================== 6)KAYSERİ 1. KİTAP FUARI TÖRENLE AÇILDI Büyükşehir Belediyesi'nin, "Okuyan ve Okutan Şehir" sloganı ile düzenlediği 1. Kayseri Kitap Fuarı apılarını ziyaretçilerine açtı. 120 yayınevinin ve 250'ye yakın yazar, şair ve sanatçının katıldığı fuarın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Çelik, "Bu kitap fuarı ticari değil kültürel kaygının sonucudur. Belediyeler sadece fiziki alt yapı değil, insani alt yapı için de böyle kitap fuarları düzenlemelidir" dedi Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlediği Kitap Fuarının açılışına Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı,Büyükşehir belediye başkanı  Mustafa Çelik,ünlü yazarlar  Nuri Pakdil ile Rasim Özdenören,Recep Garip, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı'da katıldı.
Nuri Pakdil - 14.10.2017
1. Kayseri Kitap Fuarı Açıldı
Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'ndeki fuarın açılışına, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, yazar ve şair Nuri Pakdil, yazar Rasim Özdenören, Mete Yarar ve Hanefi Avcı ile davetliler katıldı.
Nuri Pakdil - 13.10.2017
1. Kayseri Kitap Fuarına Doğru
Saat 12.00'den itibaren yazarların kitapseverlerle bulaşacağı etkinliktte, Nuri Pakdil, Hanefi Avcı, İlber Ortaylı, Yasin Aktay, Canan Karatay, Balçiçek İlter, Sibel Eraslan, Fatih Çıtlak, Ahmet Şimşirgil, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Ataol Behramoğlu, Abdülkadir Selvi ve Diriliş dizisi oyuncuları gibi birçok isim yer alacak.
Nuri Pakdil - 11.10.2017
4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı
Kahramanmaraş'ın Osmanlı'dan bu yana birçok şair, yazar ve fikir adamı yetiştirdiğini vurgulayan Erkoç, şunları kaydetti: "Kahramanmaraşımız şiirin ve edebiyatın başkenti. Osmanlı'dan bu yana çok önemli isimleri bağrından çıkarmış. Başta Sünbülzade Vehbi Efendi olmak üzere Üstad Necip Fazıl, Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Aşık Mahsuni Şerif, Abdurrahim Karakoç olmak üzere birçok insan Kahramanmaraş'ın bağrından çıkmıştır.
Nuri Pakdil - 10.10.2017
Kayseri 1. Kitap Fuarı Kültürel Ekin Ayı Olacak
Kayseri Kitap Fuarı'na Recep Garip, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç, Ersoy Dede, Selim Tunçbilek, Adem Çaylak, Özcan Ünlü, Aret Vartanyan, Eren Şentürk, Erhan Altunay, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Necip Tosun, Ufuk Cengiz, Ali Ural, Engin Noyan,Sultan Tarlacı, İlber Ortaylı, Hatice Kübra Tongar, Talha Uğurluer, Yasin Aktay, Beşir Ayvazoğlu, Sinan Akyüz, Nurullah Genç, Sıtkı Aslanhan, Melih Tugtağ, Hayati İnanç, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Sema Maraşlı,Süleyman Özışık,Serdar Tuncer, Şermin Yaşar, Mehmet Ali Bulut, Aşkın Kapışmak, Canan Karatay, Hikmet Anıl Öztekin, Cansu Canan Özgen,Kahraman Tazeoğlu, Sevda Türküsev, Balçicek İlter,Sibel Eraslan,Bahadır Yenişehirlioğlu, Kemal Sayar, Fatih Çıplak, Ahmet Şimşirgil,Bülent Akyürek, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Ataol Behramoğlu gibi isimlerin yanı sıra gazeteci ve şair ve yayınevlerinin getireceği yazarlar da katılacak.
Nuri Pakdil - 10.10.2017
Kayseri 1. Kitap Fuarı Kültürel Ekin Ayı Olacak
Kayseri Kitap Fuarı'na  Recep Garip, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç, Ersoy Dede, Selim Tunçbilek, Adem Çaylak, Özcan Ünlü, Aret Vartanyan, Eren Şentürk, Erhan Altunay, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Necip Tosun, Ufuk Cengiz, Ali Ural, Engin Noyan,Sultan Tarlacı, İlber Ortaylı, Hatice Kübra Tongar, Talha Uğurluer, Yasin Aktay, Beşir Ayvazoğlu, Sinan Akyüz, Nurullah Genç, Sıtkı Aslanhan, Melih Tugtağ, Hayati İnanç, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Sema Maraşlı,Süleyman Özışık,Serdar Tuncer, Şermin Yaşar, Mehmet Ali Bulut, Aşkın Kapışmak, Canan Karatay, Hikmet Anıl Öztekin, Cansu Canan Özgen,Kahraman Tazeoğlu, Sevda Türküsev, Balçicek İlter,Sibel Eraslan,Bahadır Yenişehirlioğlu, Kemal Sayar, Fatih Çıplak, Ahmet Şimşirgil,Bülent Akyürek, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Ataol Behramoğlu gibi isimlerin yanı sıra gazeteci ve şair ve yayınevlerinin getireceği yazarlar da katılacak.
Nuri Pakdil - 10.10.2017
Kayseri Kitaba Doyacak
Kayseri'yi kütüphaneler şehri ve okuyan şehir yapmak için birçok yatırım yaptıklarını anlatan Çelik, şöyle devam etti: "Meryem Ana Kilisesi'ni 24 saat açık olan Türkiye'deki en prestijli araştırma kütüphanesine dönüştürmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında kitap fuarını bundan sonra Büyükşehir Belediyesi olarak biz açacağız. 9 gün sürecek kitap fuarıyla Kayseri'de bundan sonra ekim ayı 'ekin ayı' olacak. Artık ekim ayında kültür ekimi yapacağız. Alanındaki en güçlü 110 yayınevi fuarımıza katılacak. 200'ü aşkın da şair, yazar ve sanatçı fuarımıza gelecek." Çelik, söyleşi, konferans, imza etkinlikleri ve şiir dinletilerinin olacağı fuara katılacak yazarlardan bazılarını şöyle sıraladı: "Recep Garip, Nuri Pakdil, Pelin Çift, Rasim Özdenören, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç, Ersoy Dede, Selim Tunçbilek, Özcan Ünlü, Adem Çaylak, Arent Vartanyan, Erem Şentürk, Erhan Altunay, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Necip Tosun, Ufuk Cengiz, Ali Ural, Engin Noyan, Sultan Tarlacı, İlber Ortaylı, Hatica Kübra Tongar, Talha Uğurluel, Yasin Aktay, Beşir Ayvazoğlu, Sinan Akyüz, Nurullah Genç, Sıtkı Aslanhan, Melih Tuğtağ, Hayati İnanç, Yusup Kaplan, Bekir Develi, Sema Maraşlı, Serdar Tuncel, Süleyman Özışık, Şermin Yaşar, Mehmet Ali Bulut, Aşkın Kapışmak, Canan Karatay, Hikmet Anıl Öztekin, Sevda Türküsev, Balçiçek İlter, Sibel Eraslan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kemal Sayar, Fatih Çıtlak, Ahmet Şimşirligil, Bülent Akyürek, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Ataol Behramoğlu.
Nuri Pakdil - 10.10.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Kayseri Kitap Fuarı'na  Recep Garip, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç, Ersoy Dede, Selim Tunçbilek, Adem Çaylak, Özcan Ünlü, Aret Vartanyan, Eren Şentürk, Erhan Altunay, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Necip Tosun, Ufuk Cengiz, Ali Ural, Engin Noyan,Sultan Tarlacı, İlber Ortaylı, Hatice Kübra Tongar, Talha Uğurluer, Yasin Aktay, Beşir Ayvazoğlu, Sinan Akyüz, Nurullah Genç, Sıtkı Aslanhan, Melih Tugtağ, Hayati İnanç, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Sema Maraşlı,Süleyman Özışık,Serdar Tuncer, Şermin Yaşar, Mehmet Ali Bulut, Aşkın Kapışmak, Canan Karatay, Hikmet Anıl Öztekin, Cansu Canan Özgen,Kahraman Tazeoğlu, Sevda Türküsev, Balçicek İlter,Sibel Eraslan,Bahadır Yenişehirlioğlu, Kemal Sayar, Fatih Çıplak, Ahmet Şimşirgil,Bülent Akyürek, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Ataol Behramoğlu gibi isimlerin yanı sıra gazeteci ve şair ve yayınevlerinin getireceği yazarlar da katılacak.
Nuri Pakdil - 10.10.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Kayseri Kitap Fuarı'na  Recep Garip, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç, Ersoy Dede, Selim Tunçbilek, Adem Çaylak, Özcan Ünlü, Aret Vartanyan, Eren Şentürk, Erhan Altunay, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Necip Tosun, Ufuk Cengiz, Ali Ural, Engin Noyan,Sultan Tarlacı, İlber Ortaylı, Hatice Kübra Tongar, Talha Uğurluer, Yasin Aktay, Beşir Ayvazoğlu, Sinan Akyüz, Nurullah Genç, Sıtkı Aslanhan, Melih Tugtağ, Hayati İnanç, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Sema Maraşlı,Süleyman Özışık,Serdar Tuncer, Şermin Yaşar, Mehmet Ali Bulut, Aşkın Kapışmak, Canan Karatay, Hikmet Anıl Öztekin, Cansu Canan Özgen,Kahraman Tazeoğlu, Sevda Türküsev, Balçicek İlter,Sibel Eraslan,Bahadır Yenişehirlioğlu, Kemal Sayar, Fatih Çıplak, Ahmet Şimşirgil,Bülent Akyürek, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Ataol Behramoğlu gibi isimlerin yanı sıra gazeteci ve şair ve yayınevlerinin getireceği yazarlar da katılacak.
Nuri Pakdil - 06.10.2017
Ünlü Yazarlar Kayseri'de Okurlarıyla Buluşacak
KAYSERİ'de 14-22 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan kitap fuarına Nuri Pakdil, İlber Ortaylı, Abdülkadir Selvi, Hanefi Avcı, Canan Karatay ve İclal Aydın'ın da aralarında bulunduğu 200'den fazla şair ve yazar katılacak.
Nuri Pakdil - 03.10.2017
Umed'den Nuri Pakdil'e Ziyaret
Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Üstad Nuri Pakdil’i evinde ziyaret etti.
Nuri Pakdil - 08.05.2017
Vakıflar Haftası Açılışı Uluslararası Kudüs Vakıfları Forumu
Filistin'in milli şairi Mahmud Derviş'in "Kadim surlar içinde yürüyorum, Kudüs'te/Bir zaman diliminden diğerine" dizeleriyle kentin bu özelliğini çok iyi bir şekilde anlattığını, şair Nuri Pakdil'in de Kudüs'ün zamanı ve mekanı aşan önemini kelimelere, "Tur Dağını yaşa/Ki bilesin nerede Kudüs/Ben Kudüs'ü kol saati gibi taşıyorum/Ayarlanmadan Kudüs'e/Boşuna vakit geçirirsin/Buz tutar/Gözün görmez olur" şeklinde döktüğünü dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Kudüs'te zaman bizim bildiğimiz vakitlere göre değil, kendi mecrasında akar.
Nuri Pakdil - 27.04.2017
Ben Acz
Dedik ya kısacak bir yaşama sığdırılan koskoca bir hayat. Bu hayatını gözler önüne sererken kimlere rastlamayız ki, Nuri Pakdil.
Nuri Pakdil - 27.04.2017
Beü'de "Geçmişten Günümüze Gençlik" Paneli
Panelde, okutman M. Zahid Kuldaş "İslamda Gençlik", Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özdemir "Gençliğin Anlam Arayışı ve Sırat-ı Müstakim" ve yazar Necip Evlice "Nuri Pakdil'in Dilinden Gençlik" adlı sunumlarını yaptı.
Nuri Pakdil - 26.04.2017
Ben Acz
Dedik ya kısacak bir yaşama sığdırılan koskoca bir hayat. Bu hayatını gözler önüne sererken kimlere rastlamayız ki, Nuri Pakdil.
Nuri Pakdil - 20.04.2017
Ben Acz
Dedik ya kısacak bir yaşama sığdırılan koskoca bir hayat. Bu hayatını gözler önüne sererken kimlere rastlamayız ki, Nuri Pakdil.
Nuri Pakdil - 19.04.2017
Ben Acz
Dedik ya kısacak bir yaşama sığdırılan koskoca bir hayat. Bu hayatını gözler önüne sererken kimlere rastlamayız ki, Nuri Pakdil.
Nuri Pakdil - 13.04.2017
Ben Acz
Dedik ya kısacak bir yaşama sığdırılan koskoca bir hayat. Bu hayatını gözler önüne sererken kimlere rastlamayız ki, Nuri Pakdil.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nuri Pakdil Haberleri | Nuri Pakdil Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Nuri Pakdil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nuri Pakdil kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal Kitabevi Açılışına Katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 02:21:00. #1.16#
title