NURİ PAKDİL HABERLERİ

Nuri Pakdil haber, Nuri Pakdil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nuri Pakdil - 15.05.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzincan'da
Miraç deyince akla Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın geldiğine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Yüreğimiz sızlıyor, değil mi? Ne diyor, Şair Nuri Pakdil abimiz? Tur Dağı'nı yaşa ki bilesin/Nerde Kudüs/Ben Kudüs'ü kol saati gibi taşıyorum/Ayarlanmadan Kudüs'e/Boşuna vakit geçirirsin/Buz tutar/Gözün görmez olur.
Nuri Pakdil - 11.05.2015
7. Kocaeli Kitap Fuarı'na Doğru
Bu yıl fuarın onur konuğunun "Otel Gören Defterler", "Yazmak Bir Mucize", "Bir Yazarın Notları" ve "Edebiyat Kulesi" kitaplarının yazarı Nuri Pakdil olacağını belirten Büyükakın, "Kağıttan dünyaların keşfi' temasıyla çok sayıda ünlü yazar ve düşünürü ağırlayacağımız fuarda geçen yıl ki 480 bin ziyaretçi sayısını aşacağımızı umuyoruz" dedi.
Nuri Pakdil - 11.05.2015
Nuri Pakdil Söyleşisi İzmir'de Düzenlendi
'Düşünce ve Gönül Dünyamızın Mimarları' söyleşileri devam ediyor
Nuri Pakdil - 10.05.2015
Şair ve Yazar Pakdil, Fransa'daki Türkler ile Bir Araya Geldi
Şair ve yazar Nuri Pakdil, dünyadaki Müslümanları, bulundukları "içler acısı" durumdan Türkiye'nin kurtaracağını belirterek, "Yeryüzünü kurtaracak hareketin ancak Türkiye'den başlayacağına inanıyorum.
Nuri Pakdil - 10.05.2015
Yazar Nuri Pakdil Belçikalı Türklerle Buluştu
Şair ve yazar Nuri Pakdil, İslam dünyasının bugünkü halinin içler acısı olduğunu belirterek "Sebebi İslam ülkelerinin başsız oluşudur.
Nuri Pakdil - 09.05.2015
Şair ve Yazar Pakdil Hollanda'daki Türklerle Buluştu
Şair ve yazar Nuri Pakdil, "Yeryüzünü kurtaracak hareketin ancak ve ancak Türkiye'den başlayacağına inanıyorum" dedi Pakdil, Türkevi Araştırmalar Merkezi, Pırıltı Edebiyat Dergisi ve Mürekkep Vakfı'nın düzenlediği "Nuri Pakdil ile Edebiyat Söyleşisi" adlı etkinlikte Hollanda'da yaşayan Türklerle bir araya geldi.
Nuri Pakdil - 07.05.2015
Ankara Devlet Tiyatrosu Sezonu "Umut" ile Kapatıyor
Ankara Devlet Tiyatrosu, sezonu, tiyatroseverlerle ilk kez buluşan Nuri Pakdil'in kaleme aldığı "Umut" isimli eseriyle kapatıyor.
Nuri Pakdil - 07.05.2015
Başkentte Kültür Sanat
Devlet Tiyatroları (DT), bu yılın son prömiyerini Nuri Pakdil'in kaleme aldığı "Umut"la yapacak.
Nuri Pakdil - 03.05.2015
Bitlis'te "7. Gençlik Buluşmaları Programı" Düzenlenecek
Bitlis Kültür Merkezinde düzenlenecek program, 4 Mayıs Pazartesi günü şair-yazar Nuri Pakdil'in katılımıyla gerçekleşecek.
Nuri Pakdil - 02.05.2015
2. Kocatepe Gençlik Fuarı"
Görmez, şunları kaydetti: "Hikmet kitabın yeryüzünde inşa ettiği hakikattir, o hakikate giden yoldur. Bir medeniyet hikmetini kaybettiği zaman tatbik edilmeyen hükümler manzumesine dönüşür. Hikmet müminin yitik malıdır, biz başka dünyaların düşüncelerini, ürettiklerini kaybedilmiş değerlerimiz olarak kabul etmişiz, hikmet olarak almışız. Dünyanın her tarafında hangi dilde nerede üretilirse üretilsin doğru olan, isabetli olan, faydalı olan her şeyi alıp ama sadece nakletmekle yetinmeyeceğiz, ona kendi hikmetimizin damgasını vurarak kendi medeniyetimizi onunla inşa etme yoluna gidebiliriz."  Kocatepe Camisi'nin avlusunda gerçekleştirilen fuarda, çeşitli STK'lar tarafından 39 stant açıldı. Fuarda 5 Mayıs'a kadar öğrenciler ve vatandaşlara yönelik söyleşiler, imza günleri düzenlenecek. Fuarın açılışında Yazar Nuri Pakdil katılımcılara kitaplarını imzalarken, açılışa çok sayıda kişi katıldı.
Nuri Pakdil - 02.05.2015
Kocatepe Gençlik Fuarı Açılışı
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) tarafından düzenlenen ve ana teması Kalem, Kitap ve Hikmet olan II. Kocatepe Gençlik Fuarı açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez'in katılımıyla gerçekleşti. Burada yaptığı konuşmasına Görmez, açılışa katılan Şair Yazar Nuri Pakdil'e teşekkür ederek başladı.
Nuri Pakdil - 30.04.2015
Başkentte Kültür Sanat
Devlet Tiyatroları (DT), bu yılın son prömiyerini Nuri Pakdil'in kaleme aldığı "Umut"la yapacak.
Nuri Pakdil - 24.04.2015
6. Balıklıgöl Şiir Akşamları" Etkinlikleri
Anadolu Yazarlar Birliği Genel Başkanı Yusuf Tosun, burada yaptığı konuşmada, etkinliğin bu yılki onur konuğu Nuri Pakdil'in rahatsızlığı nedeniyle programa katılamayacağını söyledi.
Nuri Pakdil - 23.04.2015
Üsküdar'da Yedi Güzel Adam Sempozyumu
Sempozyum kapsamında ilk gün, Erdem Bayazıt'ın ele alınacağı oturumda, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar, Sakarya Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ve Sanat Düşünce Eğitim Derneği (SADED) Başkanı Tahir Andı tebliğ sunacak. "Necip Fazıl Kısakürek" belgeselinin de gösterileceği programda, Nuri Pakdil'i Şair Mustafa Aydoğan anlatacak.
Nuri Pakdil - 23.04.2015
6. Balıklıgöl Şiir Akşamı" Yarın Başlayacak
Harran Üniversitesi'nde yarın yapılacak açılış töreni ile başlayacak etkinliğin bu yılki onur konuğu Nuri Pakdil olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nuri Pakdil Haberleri | Nuri Pakdil Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Nuri Pakdil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nuri Pakdil kimdir, hayatı ve biyografisi. Dal Dal Kitap, Dal Kitap!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 13:58:48. #1.16#
title