Nuri Albayrak: Herkes Haddini Bilsin

Trabzonspor'da 19. Olağan Divan Kurulu Toplantısı Trabzon Zorlu Grand Otel'de Yapıldı. Başkan Nuri Albayrak ve Yönetimin Büyük Bir Bölümünün Katıldığı Divan Kurulu Toplantısına Eski Yöneticilerden de Bir Çok İsim Katıldı.

Nuri Albayrak: Herkes Haddini Bilsin

Trabzonspor'da 19. Olağan Divan Kurulu Toplantısı Trabzon Zorlu Grand Otel'de yapıldı. Başkan Nuri Albayrak ve yönetimin büyük bir bölümünün katıldığı Divan Kurulu toplantısına eski yöneticilerden de bir çok isim katıldı.

"VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTTUK"

Nuri Albayrak, Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, takımın başına geldikleri günde Trabzonspor'un moral olarak bitmiş bir takım olduğunu belirterek, "Trabzonspor'un geleceğini ileri ufuklara taşımak için burada toplandık. Görevde bulunduğumuz bir yıl on aylık bölümde çeşitli sıkıntılar yaşadık. Geldiğimiz günden itibaren yeni bir kadro ve takım oluşturmaya çalıştık. Yeniden yapılanmanın vermiş olduğu sıkıntıların yanı sıra, gerek şehrimizde yapılan papaz ve Hrant Dink cinayetleri ile takımımız daha da olumsuz etkilendi" diye konuştu.

Albayrak, 10 yıldır yılan hikayesine dönen benzin istasyonu projesinde sona çok yaklaştıklarını belirterek, "Bu istasyondan 15 trilyonluk gelir gelecek. 15 Yılda da 15 Trilyon gelecek. Yani 30 trilyon gelecek. Yıldız oyuncu sözümüzü yerine getirdik. Fatih Tekke ve Milan Stepanov'u satarak tam parasını kulüp kasasına koyduk. Yeni gelir kaynakları elde edemediğimiz sürece kulübün ileriye taşınması oldukça zordur. Bizim bunu gidermek için yeni çalışmalarımız var. Bunları üyelerimize bildireceğiz" dedi.

"TAKIMIN DENGELERİ ÇOK BOZUKTU"

Albayrak, takımı aldıkları zaman kulübün denge yapısının bozuk olduğunu belirterek, "Biz yüksek maliyetli sporcuları satarak daha düşük maliyetli sporcuları aldık. Aldığımız ve sattığımız hiçbir sporcudan zarar etmedik. Bu kulübün 20 milyon dolar borcu var. O borç artı kulübün dengelerini sarsan borsaya ödenen paralar ve yapılan iyileştirmelerden sonra kulübün dengesi bozulmuştu. Bu dengeyi sağlayabilmek için yüksek ücretli sporcuları satarak daha düşük dengeli takım oluşturmaya çalıştık. Fatih Tekke'yi satarak, Milan Stepanov'u sadece iyi teklifler geldiği için değil burada kalmak istemedikleri için sattık" dedi. Albayrak, 2011 yılında Trabzon'un bir Dünya kenti olacağını ifade ederek, "O yıl yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları için herkesin elini taşın altında sokması lazım. Şu anki stat olimpiyatları kaldıracak bir stat değil. Trabzonspor gibi Dünya kulübü bir takıma yetmiyor. 24 saat yaşayacak bir stadın müjdesini vermek istiyorum. Başbakan ile görüşmelerimizde stadın tahsisinin son aşamada olduğunu söyleyebilirim" dedi.

"HERKES HADDİNİ BİLEREK KONUŞSUN"

Albayrak, kendisini Trabzonspor'un sahibi gibi görenlerin kulüpten menfaat sağlamak dışında başka bir amaçlarının olmadığını belirterek, "Maalesef seçim öncesi Trabzonspor, olur olmaz kulübü zedeleyici şeylerle basında yer alıyor. Şunu herkes bilsin ki benim şahsıma kimse zarar veremez. Trabzonspor takımı ile ilgili haddini bilmeyenler çıkıp konuşuyorlar. İşi bilecekler öyle konuşacaklar. Sağ olsun basın mensubu arkadaşlarımda bunu manşetten veriyorlar. Trabzon kamuoyuna bunlar zarar veriyor. Önemli olan konuşmak değil icraat yapmaktır. Herkes konuştuğuna dikkat edecek. Bizim masallara karnımız tok. Bunlara kimsenin kandığı yok. Sivas maçında talihsiz olaylar bizleri yaraladı. Ortamın bu kadar gerilmesini sağlayan Federasyonu da tebrik etmek istiyorum. Maçtan sonra yaşanan çifte standartlar ortada. Vestel Manisaspor ve Kasımpaşa maçı öncesi Sivasspor maçıyla ilgili ya tescil açıklandı ya cezalar belirlendi. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. Geçen sezon Federasyon'un uyguladığı çifte standartlar. geçen sezon hakem hataları halen daha sürüyor. Ancak kulübün sahibi olanlar ortalarda yok. Takımın sahibi olan konsensüs yapanlar ne bizim, ne de kulübün yanında oldular. Bunların konuşmasına camianın izin vermemesi gerekir. Çünkü başarıya giden en büyük yolda anahtar, birlikte olmak ve iletişim yolunu güçlendirmekten çıkıyor. 40. yılda tek yürek olalım. Trabzon'un küçük şehir olmasına rağmen içindeki enerji ve sinerji ile birlikte olduğu takdirde çok büyük başarılara daha imza atabilir" diye konuştu.

BALİ: "HER GİTMEK İSTEYEN SATILACAK MI?"

Trabzonspor Divan Kurul Üyesi Serdar Bali, Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Albayrak ve yönetime yüklendi. Bali, başkan adayı olarak isminin geçmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, "Başkan Albayrak'a benzin istasyonu ve tesis projesinde attığı sağlam adımlardan dolaya teşekkür ediyorum. Ancak bunun için geçmişte de hizmet verenlere teşekkür edilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi Bali, Fatih'in sözleşmesi bittiği için satıldığını ve Albayrak'ın kendini böyle savunduğunu belirterek, "Fatih'in anlaşması bitiyordu ve kalmak da istemiyordu diye sattınız. Stepanov için de aynısı söylendi. Peki Gökdeniz de kalmak istemezse onu da gönderecek misiniz? Gitmek isteyen herkes gönderilecek mi ?" diye konuştu.

ÜNER: "CİDDİYET İSTİYORUZ"

Divan Kurulu Üyelerinden Taylan Üner'de Albayrak ve yönetimine yüklendi. Üner, Albayrak'ın konuşmasının geçmiş yönetimleri eleştirmekten ileriye gitmediğini belirterek, "Sayın başkanın amacı üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Birlik ve beraberlik her yapılana onay vermek değildi. Albayrak'tan rica ediyorum, lütfen biraz daha ciddi olun. Biraz daha ciddi yönetim istiyoruz. Kendinizden önceki insanların bir şeyler yaptığını kabul edin. Biz iyi yaptıklarınız için sizi şükranla anacağız ancak kötüleri de söylemek zorundayız" diye konuştu.

SAYİTOĞLU: "KALMAK İSTEMEYEN HER FUTBOLCUYU SATABİLİRİZ"

Divan Kurulu'nda söz alan konuşmacılara cevap veren Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, tüm eleştirileri dikkatle dinlediklerini söyledi. Sayitoğlu kulüpte bir tüzük tadilatı yapmak konusunda çalışmalarının olduklarını belirterek, "Burada konuşulanlardan hep ders çıkardık. Trabzonspor'da kalmak istemeyen her futbolcuyu gönderebiliriz. 'Gitmek isteyen tüm futbolcular satılacak mı" diyer Serdar Bali'de futbolculuk döneminde takımdan giden futbolcular arasında yer alıyor. Formanın sıcaklığını kavrayamayan olaya sadece ekonomi diye bakan futbolcunun bize katacağı çok şey olamaz. Biz futbolcu ekibiyle Aralık ayında tekrar masaya oturup sözleşmelerini masaya yatıracağız. Tabi bunu biz değil, herkes yapmalı. Gökdeniz'le de oturur konuşuruz, kalmak isterse anlaşırız" dedi. Sayitoğlu, 55 günde Trabzonspor'un alın teri olan üç puanın aldığını belirterek, "Federasyona biz o tepkiyi koymasak biz bugün burada çok farklı şeyleri konuşuyor olurduk. Eğer Federasyona tepki koymasak farkı tepkiler alırdık. Bundan eminim" dedi.

Trabzonspor, Divan Kurulu üyesi Hasan Ünertan, duygusal bir konuşma yaptı. 90 yaşında olduğunu söyleyen Ünertan, "Bir daha belki burada olurum olmam, ama Trabzonspor'un bir şampiyonluk daha yaşamasını istiyorum" dedi.