Nükleer Güç Haberleri

Nükleer Güç haber, Nükleer Güç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer Güç - 20.02.2021
Son Dakika | Japonya'da 2011 depremi sonrası tahliye edilenlere hükümet ile TEPCO'nun beraber tazminat ödemesi kararı
Buna göre merkezi hükümet ile Fukuşima Dai-içi nükleer güç santralinin işleticisi Tokyo Elektrik (TEPCO) firması 43 kişiye toplamda 278 milyon yen (2,63 milyon dolar) tazminat ödeyecek.
Nükleer Güç - 17.02.2021
Son dakika ekonomi: Bakan Dönmez: "Akkuyu'da görev yapacak Türk nükleer enerji mühendisi sayısı 200'ü aşacak"
Dönmez, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'yi enerji üretimi, teknolojileri ve insan kaynağında örnek bir ülke haline getirmeyi amaçlayan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ndeki (NGS) yapım çalışmaları devam ederken nükleer enerjideki eğitim atağının da hız kesmeden sürdüğünü bildirdi.
Nükleer Güç - 16.02.2021
Rusya'da nükleer mühendislik eğitimi alan 4. Türk öğrenci grubu mezun oldu
Mezun olduktan sonra Akkuyu Nükleer Anonim Şirketi'nde göreve başlayan genç uzmanlar Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) inşaatında görev alıyor.
Nükleer Güç - 11.02.2021
Rus Inter RAO şirketi Akkuyu Nükleer AŞ'deki hissesini sattı
Türkiye'nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin inşasına ilişkin hükümetler arası anlaşma Rusya ile 2010'da imzalanmıştı.
Nükleer Güç - 07.02.2021
TES-İŞ örgütlenme oranında tüm sendikaları geride bıraktı
"Enerji" iş kolundaki sendikasız iş yerlerini örgütlemeyi hedeflediklerini belirten Akma, şunları kaydetti: "İlk ünitesi 2023 yılında faaliyete geçecek Akkuyu Nükleer Güç Santralinde örgütlenmek istiyoruz.
Nükleer Güç - 25.01.2021
Son dakika! Bakan Dönmez: Altında hedefimiz 100 ton ve üzeri
'2023'DE TÜRKİYE NÜKLEER TEKNOLOJİYE GEÇMİŞ OLACAK' Mersin'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde güzel gelişmelerin yaşandığını belirten Bakan Dönmez, birinci ünitede ilerleme kaydettiklerini söyledi.
Nükleer Güç - 23.01.2021
Japonya'nın Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalamaya "niyeti yok"
ABD, Rusya, Çin gibi nükleer güç sahibi ülkelerin karşı çıkmasına rağmen nükleer silahların tüm dünyada imha edilmesi ve yenilerinin yasaklanmasını amaçlayan Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması, 7 Temmuz 2017'de 193 üyeli BM Genel Kurulu'nda 122 ülkenin onayıyla kabul edildi.
Nükleer Güç - 22.01.2021
Son dakika gündem: Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması yürürlüğe girdi
ABD, Rusya, Çin gibi nükleer güç sahibi ülkelerin karşı çıkmasına rağmen nükleer silahların tüm dünyada imha edilmesi ve yenilerinin yasaklanmasını amaçlayan Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması, 7 Temmuz 2017'de 193 üyeli BM Genel Kurulu'nda 122 ülkenin onayıyla kabul edildi.
Nükleer Güç - 21.01.2021
Akkuyu NGS'deki planlı patlatmada evlerde ve seralarda oluşan hasar giderildi
Mersin'de, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasına giden bağlantı yolunun yapımı sırasındaki planlı patlatma nedeniyle bazı evlerde ve seralarda oluşan hasarların giderildiği bildirildi.
Nükleer Güç - 21.01.2021
Bulgaristan, Rus yapımı yeni tip nükleer reaktörleri Kozloduy santralinde kullanacak
Bulgaristan Hükümeti, iptal edilen Belene Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi için daha önce Rusya'dan alınan teknik donanımların, ülkenin kuzeyinde Tuna Nehri kıyısındaki Kozloduy NGS'de kullanılması yönünde karar aldı.
Nükleer Güç - 20.01.2021
Pakistan ordusu, 2 bin 750 kilometre menzilli balistik füze denemesinin başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı
Hindistan'ın 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırıp eyaleti merkeze bağlı iki birlik toprağına bölmesinin ardından iki nükleer güç arasında tansiyon yükseldi.
Nükleer Güç - 20.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "KOBİ'lerimizi yeni teknolojiler üretmede yalnız bırakmayacağız"
Tedarikçi geliştirme hususunda birçok kuruluşla iş birliği yaptıklarına işaret eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Çalışmalarımız arasında Vodafone gibi büyük işletmelerin yanı sıra Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) ile ülkemizin önemli projelerinden Akkuyu Nükleer Güç Santrali gibi kuruluşlar da yer alıyor.
Nükleer Güç - 19.01.2021
Son dakika: Mersin Valiliği: Zararlar tazmin edilecek
Son dakika haberi: MERSİN'in Gülnar ilçesinde inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali bölgesinde kontrollü patlama sırasında bazı ev ve seralarda zarar oluştuğu iddia edildi.
Nükleer Güç - 07.01.2021
Pakistan, çok namlulu roketatar "Fateh-1'i" başarılı şekilde test etti
Hindistan'ın 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırıp eyaleti merkeze bağlı iki birlik toprağına bölmesinin ardından iki nükleer güç arasında tansiyon yükseldi.
Nükleer Güç - 05.01.2021
Pompeo'dan Çin'e nükleer silah kapasitesini artırma konusunda şeffaflık çağırısı
Çin yönetiminin hava, kara ve denizde kademeli stratejik nükleer güç inşa etmeye çalıştığını anlatan Pompeo, Devlet Bakanı Şi Cinping'i gizlilikle yürütülen bu faaliyetlere öncülük etmekle suçladı.
Nükleer Güç - 18.12.2020
Rus Sovcombank, Akkuyu NGS için Rosatom'a 300 milyon dolar kredi verdi
Rusya'nın en büyük özel bankalarından Sovcombank, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) inşası için Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumuna (Rosatom) 300 milyon dolar kredi sağladı.
Nükleer Güç - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (1)
20 Ocak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sinop'ta yapılması planlanan nükleer güç santraline ilişkin hazırlanan fizibilite çalışmasının takvim ve fiyat yönünden tatmin edici olmadığını belirterek, "Japon tarafıyla bu konudaki iş birliğimize devam etmeme konusunda mutabık kalındı.
Nükleer Güç - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (2)
Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali (NGS) projesi Akkuyu NGS'nin üçüncü ünitesi için inşaat lisansı verildi.
Nükleer Güç - 11.12.2020
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den "yeril otomobil" açıklaması
Dönmez, nükleer enerji konusunda, "Enerji talebinin karşılanmasında, baz yük santral olarak adlandırdığımız kesintisiz güç üretebilen santraller arasındaki önemli alternatiflerden biri de sıfır emisyonlu güç santralleri sınıfında bulunan nükleer güç santralleridir.
Nükleer Güç - 11.12.2020
Son dakika haberleri! Bakan Dönmez, TBMM Genel Kurulunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
Dönmez, enerji talebinin karşılanmasında, baz yük santral olarak adlandırılan kesintisiz güç üretebilen santraller arasındaki önemli alternatiflerden birinin de sıfır emisyonlu güç santralleri sınıfında bulunan nükleer güç santralleri olduğunu söyledi.
Nükleer Güç - 22.11.2020
Türkiye'nin ilk nükleer güç santralinin yapımı hedeflenen programda ilerliyor
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butskikh, Mersin'de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralindeki (NGS) çalışmaların takvime uygun şekilde ilerlediğini belirterek, "2023 yılının Türkiye için ne kadar önemli bir tarih olduğunu biliyor ve...
Nükleer Güç - 20.11.2020
Akkuyu NGS'nin üçüncü ünitesinde temel ilkbaharda atılacak
Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom) Birinci Genel Müdür Yardımcısı Kiril Komarov, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) üçüncü güç ünitesinde temel atma işlemini gelecek yıl ilkbahar döneminde gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.
Nükleer Güç - 17.11.2020
Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildi
Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildiENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 3'üncü ünitesi için inşaat lisansı verildiği açıklandı.
Nükleer Güç - 11.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) birinci ünitesinin inşasına başlandığının altını çizerek şunları kaydetti: "Akkuyu NGS'nin ikinci ünitesi için inşaat lisansı verilmiş ve ikinci ünitenin temeli de 8 Nisan 2020'de atılarak temel döşemesi betonlama çalışmaları tamamlanmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nükleer Güç Haberleri | Nükleer Güç Haber - Haberler - Sayfa 6 - Nükleer Güç haberleri, son dakika nükleer güç haber ve gelişmeleri burada. Türk mühendisler Türkiye'nin ilk nükleer santralinde çalışmanın gururunu yaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 03:31:07. #1.16#

title