Nükleer Güç Haberleri

Nükleer Güç haber, Nükleer Güç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nükleer Güç - 02.08.2021
Suudi Arabistan-Pakistan ilişkileri ısınıyor
Geçen hafta Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan es-Suud'un Pakistan'a düzenlediği ziyaret, Suudi-Pakistan ilişkilerinde yeni bir ivmenin ortaya çıkacağını haber veriyor. Son beş yılda inişli çıkışlı bir düzlemde ilerleyen iki ülke ilişkilerinde Suudilerin Pakistan ile ilişkileri düzeltme konusunda oldukça hevesli oldukları aşikar. Suudilerin bu tutumunun arkasında ABD'nin Irak ve Afganistan'dan çekilmesi sonrası oluşan güç boşluğunun İran ve Türkiye gibi rakip aktörler tarafından doldurulmasına engel olmak, olası İran nükleer anlaşmasına karşı nükleer güç olan Pakistan sayesinde İran'ı dengelemek ve yakın gelecekte ABD'nin Körfez bölgesinden de çekilme ihtimaline karşın Pakistan askeri desteği ile bölgedeki gücünü tahkim etmek hedefleri bulunuyor.
Nükleer Güç - 16.07.2021
Akkuyu Nükleer AŞ Genel Merkezi'nde Leningrad NGS Sanal Tur etkinliği düzenlendi
Nükleer Güç Santrali (NGS) Uzmanı Ruslan Kotykov, Rusya'nın işletme halindeki en büyük santrallerinden Leningrad NGS'nin Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali projesi Akkuyu NGS ile benzer teknolojiye sahip olduğunu belirterek, söz konusu santrallerde katmanlı güvenlik sistemlerinin en...
Nükleer Güç - 09.07.2021
Akkuyu NGS Yetenek Kapısı Proje Yarışması'nın kazananları belli oldu
Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Yetenek Kapısı Proje Yarışması'nın kazananları belli oldu.
Nükleer Güç - 09.07.2021
Ana akım Amerikan medyasında Rusya neden gündemden düştü?
Trump'ın Rusya politikası Trump'ın milliyetçi-popülist siyasetini gerçekleştirmeye odaklanan grand stratejisi ABD'li küreselci eliti ve Çin'i hedef tahtasına koyuyor, Avrupalı müttefikleri ve göçmenleri ise dışlıyordu. Trump'ın grand stratejisi Rusya'ya karşı ise herhangi olumsuz bir tavır içerisinde değildi. Bunun başlıca sebepleri arasında Rusya'nın ABD'ye ekonomik bir maliyet üretmemesiydi. Askeri-stratejik açıdan ise Rusya'nın materyal kapasite artırımı içerisinde olmaması ABD'yi güvenlik açısından endişelendirmiyordu. Öyle ki Rusya'nın Kırım'ı işgal etmesi, Donbas'ın doğusunda Rus ayrılıkçıları desteklemesi, Suriye'de Esed rejimine arka çıkması, nükleer güç olma peşindeki İran ile yakın ilişkileri ve Doğu Avrupa'yı tehdit etmeye devam etmesi ABD açısından pek önemsenmiyordu.
Nükleer Güç - 05.07.2021
ABD-Çin rekabetinde istihbarat cephesi de kızışıyor
Çin son yıllarda dünyanın yükselen küresel gücü olma konumuna aslında yeni ulaşmadı. Bu yükselişin arkasında yıllardır süregelen bir hazırlık söz konusu. Soğuk Savaş sırasındaki ABD-Sovyetler Birliği rekabetinden istifade eden Çin, jeo-stratejik önemini kullanarak bir yandan nükleer güç haline geldi; öte yandan da ekonomik kalkınmasını sağlayarak, küresel kapitalizmle uyumlu bir ekonomik model yarattı.
Nükleer Güç - 02.07.2021
ASO'dan 4. Nesil Nükleer Reaktör Teknolojileri Toplantısı
Dr. Senem Şentürk Lüle, SMR proje örnekleri üzerine Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın verilerine atıf yaparak şunları söyledi: "Bugün itibarıyla Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın pres reaktör bilgi web sitesi var. Bu sabah itibarıyla 444 tane nükleer güç santrali çalışmakta.
Nükleer Güç - 30.06.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) çalışmalarının aktif olarak devam ettiğini aktaran Lavrov, 1.
Nükleer Güç - 03.06.2021
Son dakika haberleri: Mersin'de Akkuyu NGS çalışanlarına orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi
Son dakika haberleri: Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce, Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) çalışanlarına orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nükleer Güç Haberleri | Nükleer Güç Haber - Haberler - Sayfa 3 - Nükleer Güç haberleri, son dakika nükleer güç haber ve gelişmeleri burada. Rus ve Türk vatandaşlar, kaplumbağaların üreme alanlarında temizlik yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 01:29:48. #1.15#

title