Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı Örnek Alınıyor

Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı Örnek Alınıyor

Yaşamını Türk Ulusuna Adayarak Gaziantep'in Eğitim Alanında Kalkınması için Var Gücüyle 47 Yıldır Çalışan Gkv Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy Tarafından İnşa Ettirilen Sağlık Ocağı Projesi Sağlık Bakanlığı Tarafından Örnek Proje Seçilerek Çeşitli İllerde Uygulanmak Üzere Ankara'ya Gönderildi.

Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı  Örnek Alınıyor

Gaziantep'in eğitim alanında gelişmesi ve kalkınmasına sağladığı destekle tanınan Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy tarafından inşa ettirilen Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı inşaatı hızla sürerken Sağlık Bakanlığı tarafından örnek proje olarak alınarak diğer illerde uygulanacağı öğrenildi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları'nın kuruluşunda fikir babası olarak rol alan ve babası Cemil Alevli'nin vefatından sonra eğitim sancağını bizzat kendisi alarak yaşamını tamamen eğitime adayan Nüket Ersoy kent kalkınması ve sosyal hayatın canlandırılması yönünde de büyük projelere imza atarak adından sıkça söz ettiren Türk büyüklerinden birisidir.

Geçtiğimiz aylarda Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy tarafından imzalanan protokolün ardından Emek Mahallesi Cemil Alevli Caddesi üzerinde başlatılan sağlık ocağı inşaatı bütün hızıyla sürerken inşaatın Mayıs ayında bitirilerek Sağlık Bakanlığına devredileceği öğrenildi.

Emek Mahallesi sakinlerine hizmet verecek olan modern bir mimariye sahip Nüket Ersoy Alevli Sağlık Ocağında 7 hekim odası, çocuk bakım odası, acil servis, aşı ve enjeksiyon odaları, laboratuarlar, idari birimler, başhekimlik gibi modern bir sağlık ocağında bulunması gereken bütün birimler bulunacak. İnşaatına birkaç ay önce başlanılan ve büyük bir hızla yürütülen Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı tamamlandığında Emek Mahallesinde bulunan vatandaşlara hizmet verecek.

Mevcut sağlık ocaklarının dışında farklı bir mimariyle inşa ettirilen Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı inşaatında Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonucunda plan ve projenin örnek seçildiği ve birçok ilde yeni inşa edilecek olan sağlık ocaklarında kullanılmak üzere istendiği öğrenilirken inşaatın Nisan ayı sonlarında tamamlanarak Sağlık bakanlığına teslim edileceği ve Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağının Mayıs 2010 tarihinde hizmete gireceği öğrenildi.

Emek Mahallesi sakinleri yeni bir sağlık ocağına kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek "Mevcut sağlık ocağı bizlere çok uzak bir noktada. Sayın Nüket Ersoy'a minnettarız. Eğitim alanındaki hizmetlerini mahalle sakinleri olarak yakından biliyoruz. Böyle bir insanın ismini taşıyan sağlık ocağının mahallemizde inşa ettirilmesi hepimiz için ortak gurur kaynağı olmuştur. Diğer sevincimizde Sayın Nüket Ersoy'un babası Türk sanayisinin kurucularından merhum Cemil Alevli'nin adının yaşatıldığı cadde de yine bizim mahalle sınırlarımız içerisindedir. Mayıs 2010'da yapımı bitirilecek olan Nüket Alevli Ersoy Sağlık Ocağı mahalleliyi sağlık açısından rahatlatacaktır. Sayın Nüket Ersoy ulusu ve ülkesi için yaşamını vakfeden ve büyük eserler bırakan bir Türk büyüğümüzdür. Kendisine uzun ömürler diliyoruz" dediler.