Nüfus Müdürlüklerinde Seçim İzdihamı

Nüfus Müdürlüklerinde Seçim İzdihamı

09.03.2015 17:42 | Son Güncelleme: 09.03.2015 17:42
Nüfus Müdürlüklerinde Seçim İzdihamı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri için belirlediği seçim takviminin 10 Mart Salı günü başlayacak olması nedeniyle nüfus müdürlüklerinde son gün izdihamı yaşandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri için belirlediği seçim takviminin 10 Mart Salı günü başlayacak olması nedeniyle nüfus müdürlüklerinde son gün izdihamı yaşandı. Uzun süre sırada beklemek zorunda kalan seçmenler ilginç tavırlarıyla dikkat çekti.

Antalya Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde seçim takvimi başlamadan önce işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Uzun süre bekleyip adres ve nakil işlemlerini yapamayanlar ise adeta isyan etti. Seçim takviminin işlemeye başlamasıyla vatandaşlar nüfus müdürlüklerinde yaptıkları işlemleri il ve ilçe seçim kurullarının onayına sunmak zorunda kalacak.

Antalya’nın en kalabalık ilçelerinden olan Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde işlem yapmak isteyen vatandaşlar, 5 Mart tarihinden itibaren uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Seçim takvimin işlemesine bir gün kala kuyruklar hat safhaya çıktı. Kalabalığa rağmen müdürlük yetkililerinin herhangi bir önlem almaması ise vatandaşları çileden çıkardı. 10 gişenin olduğu müdürlükte sadece 4 gişenin çalıştığını ve numara veren cihazın kapatıldığını ifade eden bazı seçmenler, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

İsmi öğrenilemeyen bir bayan, içerideki görevlilere bağırarak dışarı çıktı. Bayan, yaşanan durumu "Tam gazetelik" diye yorumlayarak müdürlükten uzaklaştı. İşlem yapamamaktan dert yakınan Ömer isimli genç de mağdur olduğunu ve devlet yetkililerinin sorunlarına çözüm bulmasını istedi.

Seçmenlerin muhtarlık bölgesi askı listeleri, 14 Mart Cumartesi günü saat 08.00'de askıya çıkarılacak. Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıda olacak. Yurtdışı seçmen kütüğü www.ysk.gov.tr adresinde ilan edilecek. Bu tarihten itibaren itirazlar değerlendirmeye alınacak. Askıya çıkan muhtarlık bölgesi asli listeleri ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri 27 Mart'ta askıdan indirilecek. 29 Mart’ta ise listelere itirazlar karara bağlanacak.

Nüfus Müdürlüklerinde Seçim İzdihamı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nüfus Müdürlüklerinde Seçim İzdihamı - Antalya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 20:55:44. #1.14#
title