NTV Spikeri İşinden Oldu
Haberler » Magazin » Haber

NTV Spikeri İşinden Oldu

NTV, şehit haberi sunarken şarkı söyleyen spiker Nur Tuğba Algül'ü süresiz tatile gönderdi.

NTV Spikeri İşinden Oldu

Televizyonda canlı yayın kazasının son kurbanı, NTV spikeri Nur Tuğba Algül'ü duymayan yoktur. Hakkâri'deki 8 şehit haberini sunan Algül'ün, haberin görüntüleri ekrana verilince kendi kendine şarkı söylemeye başladığı görüntüleri günlerce konuşuldu.

NTV TATİLE YOLLADI

Açık unutulan mikrofondan sesi yayına giren spikerin, bu davranışı sosyal medyada büyük tepki çekti ve bunun üzerine NTV bir özür bildirisi yayınlayıp spikeri süresiz tatile gönderdi.OLAY GÖRÜNTÜLER NASIL YAYINLANDI?

Daha önce de canlı yayında sinek kovalaması ile gündeme gelen NTV'nin güzel spikerlerinden Nur Tuğba Algül ve reji ekibi büyük bir hata yaptı. Canlı yayında önce şehit haberini sunan spiker, haberin görüntüleri ekrana verilince kendi kendine şarkı söylemeye başladı. Fakat reji ekibi spikerin mikrofonunu açık unutmuştu.

NTV spikeri Nur Tuğba Algül, dün gece yarısı 8 şehidin haberi yayındayken şarkı söyleyerek ilginç bir olaya imza attı.

Rejinin sesi kısmayı unutmasıyla izleyiciler bir yandan 8 şehidin verildiği Hakkari saldırısı ile ilgili haberi izlerken bir yandan da spiker Algül'ün şarkı söyleyen sesiyle karşılaştı.

NTV ÖZÜR DİLEDİ

Ünlü spikerin bu hatası, sosyal medyada büyük tepki toplarken NTV yönetimi şöyle özür dilemişti.

NTV'nin açıklaması şöyle:

"NTV'nin 6 Ağustos 2012 tarihli, saat 02:00 Haber Bülteni'nde görevli bazı çalışanlarımızın yayın kuralları ve iş yeri disiplinine aykırı davranışları kamuoyunun tepkisine neden olan, kabul edilemez bir olayla neticelenmiştir. Doğuş Yayın Grubu olarak bu durumdan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, özür dileriz. Kamuoyuna duyurulur. Saygılarımızla, DYG"