Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 08.02.2013
Yıldız Holding Duran Doğan'daki Hisselerini Fransız Lgr'ye Sattı
LGR'nin müşterileri arasında Nestle, Pernod Ricard, Novartis ve Sanofi gibi alanında lider şirketler bulunuyor.
Novartis - 05.02.2013
Novartıs "Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"ne Katıldı
Novartis, ilaç ve sağlık sektöründe "hasta"nın bir paydaş olarak ele alındığı "2. Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"nin (HİZ) katılımcıları arasında yer aldı.
Novartis - 08.01.2013
IBS Şubat Ayı Programları Birbirinden Farklı
Istanbul Business School (IBS) eğitim kadrosuyla da fark yaratıyor. Sektörlerin yöneticilerinden oluşan eğitim gönüllüsü olan eğitmen kadrosu ile Şubat ayı eğitimleri çok daha özel olacak… Eğitimcilerimiz: Emre Demir-Denizbank, Necati Dağtekin-DHL Worldwide Express, Hakan Gündoğar-Pegasoft Business Software, Hakan Okay-Kopaş Kozmetik, Atakan Özdemir-Novartis Aşıları Türkiye, Akın Aksekili-Novo Nordisk, Olcay Arıcan-Peugeot, Devrim Ersöz-Akademic Trend, Tuğba Şişik-Adobesystems, Mete Konuralp-Tesa, Derya Dizdar-Teksüt, Serpil Çoker-Darty Türkiye, Evren Aksoy-Shell Sa Marketing, Cem Ağaoğlu-PepsiCo, Bahadır Tomaç-The Nielsen Company, Tolga Ünvan-Coca Cola Türkiye, Ahmet Hazım Topçuoğlu-Reckitt Benckiser, Sibel Demirel-3M, Bilgi Üniversitesi, Sevgi Zülfikar-7 P Think Tank Group, Fatih Akgül- Bentego, Melis Keşan-Türkcell, Cem Kütük-Yıldız Holding, Samet Ensar Sarı-Dekatlon Buzz, Erhan Adsan- Digital Youth, Emre Rüşvanlı-Redbull, Caner Yörükoğlu-Decode, Tuncay Yavuz-OMD, Bora Akman-DBI, Hakan Arslan-D.
Novartis - 10.12.2012
Novartis Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi
Capital Dergisi'nin her yıl yayınladığı "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı.
Novartis - 10.12.2012
Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi: Novartis
Capital Dergisi'nin her yıl yayınladığı "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının 2012 sonuçları yayınlandı.
Novartis - 07.12.2012
8. İsviçre Türkiye Ekonomik Forumu İstanbul'da
Novartis'in de aralarında bulunduğu İsviçre'nin önemli şirketlerinin desteğiyle gerçekleşen forumda inovasyonun önemine dikkat çekildi.
Novartis - 27.11.2012
Uludağ Tıp'a Hayırsever Eli Değdi
Bursa'da hayırseverlerin katkısı eğitimin yanında sağlığa da ulaştı. Hayırsever iş adamı Sabahattin Gazioğlu tarafından, kızkardeşi Baise Bosut adına yapılan bağışla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi(UUTF) Göz Hastalıkları Anabilim Dalına 24 yataklı göz hastalıkları servisi ile Novartis AŞ tarafından yaptırılan göz polikliniği küçük ameliyathanesinin açılışı yapıldı.
Novartis - 22.11.2012
8. İsviçre Türkiye Ekonomik Forumu
Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği'nin, OSEC, Istanbul Ticaret Odasi (ITO), Novartis, Roche, İsviçre Havayollari, Mövenpick Hotel Istanbul ve Otto's sponsorluğunda düzenlediği "8.
Novartis - 21.11.2012
Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Mücadeleye Destek
"Nestlé HealthSciences"ın Türkiye'deki 5. yılı Nestlé'nin sağlık bilimleriyle bağlantılı olarak ülkemizde sürdürdüğü faaliyetleri ise 5. yılını doldurdu. Nestlé'nin Novartis'in Medikal Beslenme Birimi'ni satın alınmasının ardından 1 Temmuz 2007'de Türkiye'de çalışmalara başlayan "NestléHealthSciences" özel beslenmeye gereksinim duyan hastaların sağlıkla ilişkili standart ve spesifik beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmetlerini sürdürüyor.
Novartis - 19.11.2012
Novartis'ten Organ Bağışı Konulu Twıtter Kampanyası
Novartis Türkiye, Twitter'da #YasamiPaylas etiketi ile organ bağışı konusunda bir farkındalık kampanyası başlattı.
Novartis - 16.11.2012
B Tipi Menenjit Aşısına AB'den Onay
Avrupa İlaçlar Kurumu, Avrupa Komisyonu'na ilaç şirketi Novartis'in B tipi menenjit için geliştirdiği aşının onaylanması tavsiyesinde bulundu.
Novartis - 07.11.2012
Novartis Ar-Ge'de Dünya İkincisi
"Global Yenilikçiler 1000" listesinde tüm sektörler arasında dünyanın en çok Ar-Ge yatırımı yapan ikinci firması seçildi.
Novartis - 05.11.2012
Hasta Dernekleri Kapasite Geliştirme Programı
Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ve ilaç sektörünün lider şirketlerinden Novartis işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen, "Hasta Dernekleri Kapasite Geliştirme Eğitim Programı"nın ilk bölümü 2-3 Haziran 2012, ikinci bölümü ise 13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Novartis - 02.11.2012
Meme Kanserıne Karşı Harekete Geç!
Meme kanseri bilinçlendirme ayı nedeni ile Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu, Sağlıkta Umut Vakfı, Europa Donna Türkiye (Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği), Kansere Karşı Elele Federasyonu ve Novartis Onkoloji'nin katkılarıyla 31 Ekim 2012 Çarşamba günü, ANKAmall AVM'de gerçekleşen dev ışıklı video gösterisi ile halka önemli mesajlar verildi.
Novartis - 31.10.2012
Kanada -Yasaklanan İki Grip Aşısına İzin Verildi
Kanada Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, test ve incelemeler sonucu, Novartis'in ürettiği 2 çeşit grip aşısının güvenli bulunduğu ve söz konusu aşılar üzerindeki yasağın kaldırıldığı kaydedildi.
Novartis - 29.10.2012
Novartis Ürettiği Bazı Grip Aşılarını Topluyor
İsviçre ilaç firması Novartis, çoğunlukla Almanya'ya ihraç ettiği 'Beygripal' ve 'Flaud' isimli grip aşılarının toplanarak Novartis'in merkezine iade etmelerini istedi.
Novartis - 26.10.2012
Novartıs Aşıları İçin Avrupa'da Peş Peşe Yasak Kararı
İsviçre'in önde gelen ilaç firması Novartis'in aşı için kullanılan şırıngalarda tespit edilen bazı tortular sebebiyle grip aşılarının dağıtımı İsviçre, İtalya, İspanya, Almanya ve Avusturya yasaklandı.
Novartis - 23.10.2012
BioCamp İsviçre'de Gerçekleşti
Novartis tarafından her yıl biyoteknoloji alanında başarılı yüksek lisans ve doktora öğrencileri için düzenlenen Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı (BioCamp), bu yıl Türkiye'nin de içinde bulunduğu 21 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla İsviçre'nin Basel kentinde gerçekleşti.
Novartis - 23.10.2012
Novartis'ten Çalışanlarına Sosyal Medya Eğitimi
1661 kişilik bir katılımla tamamlanan eğitimde, çalışanlar sosyal medya konusunda geniş bilgi edindi.
Novartis - 22.10.2012
Novartis ve Karaciğer Nakli Derneği'nden Eğitim Bursu
Novartis ve Karaciğer Nakli Derneği, doktorlara yurtdışında alacakları eğitim için karşılıksız burs sağlanacak.
Novartis - 22.10.2012
Novartis ve Karaciğer Nakli Derneği'nden Eğitim Bursu
Karaciğer Nakli Derneği'nin yaklaşık 30'a yakın genç doktorun faydalandığı proje, bu yıl Novartis'in katkılarıyla yürütülüyor.
Novartis - 15.10.2012
Novartis'e "Fırsat Eşitliği Sertifikası"
Novartis, Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği KAGİDER'den Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası aldı.
Novartis - 08.10.2012
Novartıs Yaşam İçin Sms Projesi İle Sıtmayla Mücadeleye Devam Ediyor
Novartis'in sıtma ile mücadele amacıyla yürüttüğü "Yaşam İçin SMS" (SMS For Life) projesi ile ilgili son gelişmeler, şirketin İsviçre Basel'de bulunan merkezinde gerçekleştirilen konferansta değerlendirildi.
Novartis - 05.10.2012
Novartis Değişim Zirvesi'ndeydi
İlaç sektörü tarafından büyük ilgi gören Değişim Zirvesi bu yıl 3.kez "Farklı Fırsatlar-Yeni Modeller" başlığı ile gerçekleşti.
Novartis - 26.09.2012
Novartis, Pharmexx ile Yola Devam Ediyor
Novartıs, Diovan / Co-Diovan Ürün Grubunda Pharmexx ile iş birliği yaptı.
Novartis - 19.09.2012
İstanbul Champions Cup Tenis Turnuvası
Bu arada turnuvada, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu takımı, Acıbadem, Akbank, Amerikan Hastanesi, Borusan Otomotiv, Beymen, Boyner, Eczacıbaşı, Finansbank, Garanti Bankası, İnci Deri, Mercedes, Nestle, Novartis, Roche, TEB, Vodafone, Trendyol, Türkven, Yapı Kredi ve Yıldız Holding yarışacak.
Novartis - 14.09.2012
Kadın İstihdamında Bakanlıktan KAFEM Müjdesi!
FEM Sertifikası'nı kimler aldı? İşe alım, şirket içi eğitim, kariyer planlama ve geliştirme gibi süreçlerdeki eşitsizlikleri saptayan ve kurumlara eşitlikçi uygulama örnekleri sunarak iş hayatında fırsat eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan "Fırsat Eşitliği Modeli" (FEM) ilk uygulaması kapsamında sertifikalarını alan pilot kurumlar şunlar oldu: Eczacıbaşı, Vodafone, Boyner, Sanofi, Novartis, Coca-Cola, Siemens, Garanti Bankası, Akbank ve IBM.
Novartis - 09.09.2012
Toplantı Bitsin Dans Başlasın
Küresel kriz iş dünyasını strese soktu! Çalışan performansı üzerinde büyük bir tehdit haline gelen stresi yok etmek için şimdi Koç'ta dans, Tüpraş'ta spor, Turkcell'de yoga, Novartis'te ritim zamanı...
Novartis - 15.08.2012
Novartıs Atama Duyurusu
Novartis Türkiye Uzmanlık İlaçları Direktörü Yalçın Göl, Novartis Onkoloji Egm Bölgesi iş mükemmeliyeti Direktörlüğü görevine atandı
Novartis - 13.08.2012
Merck Serono Türkiye'den Globale Atama
Kariyer hayatına 1986 yılında Ciba Geigy ile başlayan Yaşar Yücel, 1998 yılına kadar Novartis'te çalışmıştır.
Novartis - 01.08.2012
5 Burun Spreyi Toplatılıyor!
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, bu ajansın uyarısı doğrultusunda şu ürünlerin tüm partilerinin eczane, ecza deposu ve hastane gibi sağlık kurumları düzeyinde 2'inci sınıf B seviyesinde geri çekme işlemi uygulanmasını kararlaştırdı: -Novartis Sağlık Gıda ve Tarım Ürünleri San.
Novartis - 26.07.2012
Novartis Uluslarası Liderlik Kampına Katılacaklar
Novartis'in, Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı'nın (BioCamp) bu yıl ki Türk katılımcıları belirlendi.
Novartis - 23.07.2012
Novartis'te Atama
Novartis Türkiye Merkezi Sinir Sistemi Hastalıkları Alanlarından Sorumlu Uzmanlık İlaçları Direktörlüğü'ne Sevilay Özdemir Küçükçifçi Atandı
Novartis - 11.07.2012
Novartis'in "Yaşam İçin SMS" Projesine Ödül
Novartis kurumsal sosyal sorumluluk dergisi Ethical Corporation tarafından "En İyi Kurumsal Ortaklık" ödülüne layık görüldü.
Novartis - 10.07.2012
Türkiye Hukuk Direktörlüğü Görevine Atama
Novartis Türkiye Hukuk Direktörlüğü görevine Özlem Oral Mamak getirildi.
Novartis - 09.07.2012
YASED, Koza Projesi'nin 4. Yılında 150 Öğrenciye Daha Kucak Açıyor
Koza Projesi'ne destek veren şirketler: 3M, ABB, Akbank, Alışan, Allianz, Amrop, AT Bank, Avivasa, Avon, Axa, Barilla, Basf, Coats, Coca Cola Company, Coface, Deloitte, DHL, Dupont, Ergo, Euro Bank, Fresenius, Fritolay, GE, Goodyear, Group Seb, Henkel, HSBC, Hugo Boss, Isken, JTI, Mercedes, Mondial, Nestle, Netaş, Novartis, Novonordisk, Oyak Renault, Özmaya, PG, Philip Morris, PWC, Red Bull, Renault Mais, Schneider, Schott Orim, Sofra, Sony Eurasia, Statkraft, The Marmara, Turkcell, Türkiye Finans, Unilever, Unimar, Ünite İletişim, Vaillant, Vodafone, YASED.
Novartis - 03.07.2012
Yunus Emre Bir Dilek Tuttu, İstanbul Şehir Hatları Vapuruna Kaptan Oldu
Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, Novartis gönüllülerinin desteğiyle, dört ilde 12 dilek çocuğunun hayalini gerçekleştirdi.
Novartis - 11.06.2012
Novartis Anadolu'ya Alzhemier Hastalığını Anlattı
Novartis desteğiyle Türkiye'ye gelen Alzheimer hastalığı alanında uzman, dünyaca ünlü bilim adamları Prof.Dr.George Grossberg ve Prof.Dr.Gustavo Alva, Türk   nörologlarla bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere Anadolu'nun dört bir yanına...
Novartis - 04.06.2012
"Pharma Outsourcing" Konferansı
Abdi İbrahim İlaç, GSK, Nutricia, Boehringer, Novartis gibi sağlık sektörünün önde gelen firmalarının katılacağı "Pharma Outsourcing" Konferansı, 4 Haziran 2012 tarihinde Taksim Point Otel'de gerçekleştirilecek.
Novartis - 01.06.2012
''Başarıya Götüren Verimli Çözüm Ortaklıkları"
Abdi İbrahim İlaç, GSK, Nutricia, Boehringer, Novartis gibi sağlık sektörünün önde gelen firmalarının katılacağı "Pharma Outsourcing" Konferansı, 4 Haziran 2012 tarihinde Taksim Point Otel'de gerçekleştirilecek.
Novartis - 31.05.2012
"Vergi Maratonu" Yarışması Sonuçlandı
25 Mayıs Cuma günü gerçekleşen ülke finalinde zorlu elemelerden geçen 8 aday, jüri heyeti karşısında hem teknik hem de sunum becerilerini sergileyerek ter döktüler. Prof. Dr. Şükrü Kızılot ve Novartis Vergi Grubu Başkanı Nükhet Erkekel Irmak'ın yanı sıra Ernst & Young Vergi Hizmetleri Bölüm Başkanı Erdal Çalıkoğlu ve Vergi Bölümü Sorumlu Ortaklarından Sadık Ferik ve Dursun Özcan jüride görev aldılar.
Novartis - 25.05.2012
Novartis Erzurum'un Tansiyonunu Ölçüyor
Novartis, dünyada en önemli ölüm nedenleri arasında yer alan hipertansiyon konusuna dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde 18 ilde toplantılar düzenliyor."Şehirlerin Kalbinden Notlar" adlı projede 13 hekim, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki...
Novartis - 24.05.2012
"Verimli Toplantı Haftası"nı Kutladı
Novartis çalışanları verimli toplantının önemine dikkat çekmek amacıyla "Verimli Toplantı Haftası'nı kutladı.
Novartis - 21.05.2012
Diyarbakır'ın Tansiyonu Ölçüldü
Dünyada en önemli ölüm nedenleri arasında yer alan hipertansiyon konusuna dikkat çekmek amacıyla Novartis şirketinin, ülke genelinde 18 ilde toplantılar düzenleyerek, 'Şehirlerin kalbinden notlar' projesi ile 13 hekimin hekimlerle hipertansiyon ve risk faktörlerini paylaştığı belirtildi.
Novartis - 17.05.2012
İcat Çıkar, Sağlık Olsun!
Türk Kardiyoloji Derneği, toplumumuzda hipertansiyon bilinirliğinin artmasını, tedavi alan hastaların iyi takibi ile buna bağlı ölüm riskinin azalmasını hedefliyor.
Novartis - 17.05.2012
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mazıcıoğlu, " Onkoloji Günleri" Ne Katıldı
Mazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ülkemizde bir ilk gerçekleştirilerek bir meme kanseri tarama aracı oluşturan Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği yöneticilerinin oluşturdukları Japonya Büyükelçiliği Novartis Onkoloji'nin desteklediği mobil aracın açılışını yaptığını bildirdi.
Novartis - 11.05.2012
Adana'da Hipertansiyon Toplantısı
Dünyada en önemli ölüm nedenleri arasında yer alan hipertansiyon konusuna dikkat çekmek amacıyla Novartis'in, "Şehirlerin Kalbinden Notlar" adlı proje kapsamında Adana'da doktorlara yönelik düzenlediği toplantıda konuşan Prof.
Novartis - 07.05.2012
Dünyaca Ünlü Doktordan Alzheimer Sırrı: Akdeniz Diyeti
Novartis desteğiyle Türkiye'ye gelen Prof.
Novartis - 03.05.2012
İlaçta 1.53 Milyar Dolarlık Anlaşma
Novartis AG, New York merkezli Fougera Pharmaceuticals'ı 1.53 milyar Dolar nakit karşılığında satın almak hisserdarlar ile anlaştı.
Novartis - 27.04.2012
Novartis'in Sıtma ile Savaş Programında Üretilen İlaç 100 Milyonuncu Hastaya Ulaştı
Novartis tarafından sıtmanın yaygın olduğu 39 ülkeye dağıtımı gerçekleştirilen P.Falciparum sıtmasıyla mücadele eden çocuklar için geliştirilmiş (artemeter-lumefantrin) ilacında yüz milyon rakamına ulaşıldı.
Novartis - 20.04.2012
Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Güleç."Tuzla Tansiyon İlişkisi Çok Açık."
Prof. Dr. Güleç, Novartis'in "Şehirlerin Kalbinden Notlar" Projesi kapsamında Konya'da bir otelde düzenlenen toplantıda, hipertansiyon ve risk faktörlerini anlattı.
title