Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 12.11.2014
Novartıs İmag Üçüncü Sayısında Koah'ı Mercek Altına Aldı
Novartis'in ilaç sektöründe bir ilke imza atarak yayınladığı dijital dergi iMag'in üçüncü sayısında KOAH'a odaklanılıyor.
Novartis - 03.11.2014
Novartıs Çalışanları Sağlıklı Yaşıyor
Novartis'in çalışanlarını sağlıklı yaşama yönlendirmek ve sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği "Sağlıklı Yaşam Haftası" bu yıl 13-17 Ekim tarihleri arasında kutlandı.
Novartis - 03.11.2014
Dokun Bana Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Türkiye'deki sedef hastalarını temsil etmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla 2010 yılından bu yana faaliyetler gerçekleştiren Sedef Hastaları Dayanışma Derneği'nin (SHDD) başlattığı "Dokun Bana" fotoğraf yarışması sonuçlandı. Novartis, Tazefikir Reklam Ajansı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencilerinin koşulsuz desteğiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasının kazananları 31 Ekim 2014, Cuma günü gerçekleşen ödül töreniyle açıklandı.
Novartis - 28.10.2014
Dokun Bana" Fotoğraf Yarışması
Sedef Hastaları Dayanışma Derneği'nin (SHHD) "sedef hastalığına dikkati çekmek" ve "hastalığın bulaşıcı olmadığını anlatmak" amacıyla düzenlediği "Dokun Bana" fotoğraf yarışmasının fotoğrafları bir sergide izlenime sunulacak.  Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Novartis, Tazefikir Reklam Ajansı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencilerinin desteğiyle gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasının kazananları 31 Ekim'deki ödül töreniyle açıklanacak.
Novartis - 28.10.2014
Novartis İletişim Merkezi Hizmete Açıldı
Novartis, paydaşlarının doğru bilgiyi doğru zamanda alması ve kaliteli bir bilgilendirme hizmetinden faydalanması amacıyla Novartis İletişim Merkezi'ni hizmete açtı.
Novartis - 22.09.2014
"Dokun Bana" Fotoğraf Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı
Sedef Hastaları Dayanışma Derneği, sedef hastalığına dikkat çekmek, sedef hastalığının bulaşıcı bir hastalık olmadığını kamuoyuna duyurmak ve sedef hastalarına fotoğraf yoluyla destek olmak amacıyla bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Türkiye'deki sedef hastalarını temsil etmek, sedef hastalığı hakkında bilgilendirmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla 2010 yılından bu yana faaliyetler gerçekleştiren Sedef Hastaları Dayanışma Derneği (SHDD), "Dokun Bana" adlı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Novartis firması ve Taze Fikir reklam ajansının koşulsuz desteğiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasına 18 yaşını dolduran herkes başvurabilecek.
Novartis - 19.09.2014
Çin'den İngiliz İlaç Firmasına 500 Milyon Dolarlık Rüşvet Cezası
Çin medyasına yansıyan haberlere göre şirketin iki Çinli yöneticisi Zhang Guowei ve Zhao Hongyan, başkent Pekin ve Çin’in ticaret ve finans merkezi Şanghay şehrindeki hastanelere ticaret ve finans kurumlarına rüşvet vermişti. Çin polisi, geçen Temmuz ayında GSK ile ilgili inceleme başlatmış ve şirkette çalışan dört kişiyi gözaltına almıştı. Olayın ardından Çin polisi ayrıca diğer dev uluslararası ilaç üreticileri Novartis AG, AstraZeneca Plc, Sanofi SA, Eli Lilly & Co ve Bayer AG’I geniş inceleme kapsamında 2013 yılında ziyaret etmişti.
Novartis - 09.09.2014
Novartis Türkiye Resmi İlişkiler Müdürlüğünde Atama
Novartis Türkiye Resmi İlişkiler Müdürlüğü görevine Ağustos 2014 itibariyle, sağlık sektöründe uzun yıllardır önemli deneyimlere sahip olan Selcen Erdem atandı.
Novartis - 04.09.2014
Novartıs Genç Bilim Adamlarını Bu Yıl Bir Araya Getirdi
BioCamp'e katılan öğrenciler Novartis yetkilileri ile fikir alışverişi yapma fırsatı bulurken, biyoteknoloji ve yaşam bilimleri alanlarındaki yenilikler ve zorluklar konusunda bilgi edindi.
Novartis - 20.08.2014
"Dokun Bana" Fotoğraf Yarışması 15 Eylül'de
Türkiye'deki sedef hastalarını temsil etmek, sedef hastalığı hakkında bilgilendirmek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla 2010 yılından bu yana faaliyetler gerçekleştiren Sedef Hastaları Dayanışma Derneği (SHDD), "Dokun Bana" adlı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Novartis firması ve Taze Fikir reklam ajansının koşulsuz desteğiyle, hastalığa dikkat çekmek, sedefin bulaşıcı bir hastalık olmadığını vurgulamak, yaşam ve umut dolu fotoğraflarla yaşama dokunmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasına 18 yaşını dolduran herkes başvurabilecek.
Novartis - 25.07.2014
Novartis ve Google'dan Teknolojik İşbirliği
Novartis'in göz sağlığı alanında çalışmakta olan şirketi Alcon, Google'ın "akıllı lens" teknolojisini göz sağlığında kullanmak üzere lisans sözleşmesi imzaladı.
Novartis - 24.06.2014
İsviçre'de Giderek Artan Maaş Eşitsizliği Sendikaları Düşündürüyor
İsviçreli şirketlerin patron maaşları dünya ekonomi kulislerinde herkesin dilinde. Dünyada en fazla kazanan CEO’lar arasında ilk sıralarda yer alan patronlar bununla birlikte son yıllarda sendikaların savaştığı ilk konular arasında geliyor. İsviçre’nin önde gelen sendika federasyonlarından Travail.Suisse son yayınladığı raporda bu konuya yer veriyor ve tartışmaların ne kadar haklı olduğunu ispatlıyor. Çünkü gelinen nokta itibariyle ülkenin global şirketleri Néstle, UBS ve Roche’un patron maaşları bu şirketlerin en düşük çalışanlarının maaşının 200 katını geçmiş durumda. Travail.Suisse sendikalar birliği son yıllarda çok önem verdiği maaş eşitsizliği konusunda yaptığı araştırmanın sonuncusunu kamuoyuna duyurdu. 42 üst düzey yöneticinin çalıştığı şirketlerde en düşük maaş ve en yüksek maaş arasındaki farkları inceleyen sendika, araştırmada temel olarak en az 100 kat fark olan 27 şirkete konsantre olmuş. Çoğu dünya çapında iş yapan bu şirketler içerisinde tahmin edildiği gibi UBS, Néstle ve Roche ilk sıraları alıyor. Örneğin merkezi Lozan yakınlarında Vevey’de bulunan dünya gıda devi Néstle’nin CEO’su Paul Bulcke’nin yıllık kazancı 12 milyon İsviçre frangını buluyor. Fakat aynı şirkette çalışan en düşük maaşı alan biri ile Paul Bulcke’nin maaşı arasında tam 230 kat fark bulunuyor. Maaş eşitsizliği sıralamasının ikinci sırasında dünyanın bir numaralı bankası konumunda olan UBS var. Bankanın CEO’su Andrea Orcel’in yıllık kazancı 11,4 milyon İsviçre frangı. Orcel’in bankasında çalışan en düşük maaşlı çalışanı ile arasındaki fark ise 229 kat. Travail.Suisse araştırmada ülkenin iki büyük bankası olan UBS ve Credit Suisse’in üst düzey yöneticilerinin 21tanesinin ilk sıralarda yer aldığı notunu belirtirken, İsviçre’nin dünya çapında iş yapan bir diğer sektörü olan eczacılık alanındaki firmaları Roche ve Novartis’in de 10 tane yöneticisinin listede yer aldığını vurguluyor.
Novartis - 20.06.2014
Novartıs'in Projesine Sosyal Sorumluluk Alanında Ödül
Novartis, MS alanında hayata geçirdiği Yol ArkadaşıMSın projesiyle, Sağlık Gönüllüleri-Türkiye (SG-T) tarafından ödüle layık görüldü.
Novartis - 11.06.2014
Abdi İbrahim'de Atama
2000 yılında Bayer'de yer aldığı Satınalma ve İthalat/İhracat Müdürü göreviyle ilaç sektörüne adım atan Karataşlı, 2006-2011 yılları arasında Sandoz İlaç'ta Orta Doğu, Türkiye ve Güney Afrika Bölgesi'nin Satınalma Direktörü olarak görev yaptı. Karataşlı, 2011-2013 yılları arasında Novartis Çin'de Tedarik Zinciri Operasyonları Direktörlüğü görevini sürdürdü.
Novartis - 31.05.2014
Gülümseten Turne İzmir'de
Multipl Skleroz (MS) hastalığına dikkat çekmek ve MS'li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Novartis'in, İzmir MS Derneği ve Türkiye MS Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği 'GülüMSeten Turne' projesinin yeni durağı İzmir oldu.
Novartis - 22.05.2014
Novartıs'e Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü
Novartis, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödül Töreninde, Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
Novartis - 15.05.2014
Çin'den İngiliz İlaç Devine Soruşturma
Çin medyasına göre, şirketin eski Çin sorumlusu Mark Reilly ve diğer iki Çinli yönetici Zhang Guowei ve Zhao Hongyan, başkent Pekin ve Çin’in ticaret ve finans merkezi Şanghay şehrindeki hastanelere, ticaret ve finans kurumlarına rüşvet verdi. Çin polisi, geçen Temmuz ayında İngiltere’nin en büyük ilaç firması GSK ile ilgili inceleme başlatmış ve şirkette çalışan dört Çinliyi gözaltına almıştı. Olayın ardından Çin polisi diğer dev uluslararası ilaç üreticileri Novartis AG, AstraZeneca Plc, Sanofi SA, Eli Lilly & Co ve Bayer AG’I geniş inceleme kapsamında 2013 yılında ziyaret etmişti.
Novartis - 12.05.2014
Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülleri
Novartis, Unilever ve Vodafone'a ise Jüri Özel Ödülü verildi.
Novartis - 06.05.2014
Sarı Nokta Hastalığı Kısa Film Yarışması Üniversite Buluşmaları Devam Ediyor
Novartis ve Türk Oftalmoloji Derneği işbirliği ile sarı nokta hastalığına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Sarı Nokta Hastalığı Kısa Film Yarışması hazırlıkları devam ediyor.
Novartis - 29.04.2014
ABD Novartis'e "Tedavide Önemli Buluş" Statüsü Verdi
Novartis tarafından keşfedilen, bebeklerde 2 aylıktan itibaren koruma sağlayan B tipi menenjit aşısına, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından "tedavide önemli buluş" statüsü verildi.
Novartis - 25.04.2014
GSK'dan Aşı ve Tüketici Sağlığında Büyük Atılım
GSK) ve Novartis, tüketici sağlığı, aşı ve kanser iş alanlarını içeren bir anlaşmaya imza attı.
Novartis - 20.04.2014
Gülümseten Turne" Bursa'da Sahnelendi
Multipl Skleroz (MS) hastalığına dikkati çekmek üzere Novartis'in, Türkiye MS Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği "GülüMSeten Turne" projesi Bursa'da sahnelendi.
Novartis - 19.04.2014
Sarı Nokta Hastalığı Kısa Film Yarışması Üniversite Buluşmaları Başladı
Novartis- Türk Oftalmoloji Derneği işbirliği ile sarı nokta hastalığına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Sarı Nokta Hastalığı Kısa Film Yarışması kapsamında düzenlenen üniversite buluşmaları başladı.
Novartis - 19.04.2014
Novartıs, "Dünyanın En Beğenilen Şirketler" Listesinde
Novartis, "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" listesinde ilaç firmaları kategorisinde ilk üç şirket arasında yer alarak bir kez daha büyük bir başarıya imza attı.
Novartis - 15.04.2014
Novartis ve Malarıa No More, Zambiya'ya 2 Milyon Sıtma Tedavisi Sağladı
Novartis, sıtma konusunda önemli çalışmalara imza atan global yardım kuruluşu Malaria No More ile güçlerini birleştirdi.
Novartis - 12.04.2014
"GülüMSeten Turne" Trabzon'da
MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkati çekmek ve MS'li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Novartis'in, Türkiye MS Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği "GülüMSeten Turne" projesi için ilgililer Trabzon'a geldi.
Novartis - 12.04.2014
Gülümseten Turne" Trabzon'da
MS hastalığına dikkati çekmek ve MS'li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Novartis'in, Türkiye MS Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği "GülüMSeten Turne" projesi için ilgililer Trabzon'a geldi.
Novartis - 09.04.2014
Novartıs'ın B Tipi Menenjit Aşısının İngiltere Aşı Takvimine Alınması Önerildi
Novartis tarafından keşfedilen, bebeklerde 2 aylıktan itibaren koruma sağlayan B tipi menenjit aşısı, İngiltere Aşılama ve İmmünizasyon Ortak Komitesi tarafından aşı takvimine dahil edildi.
Novartis - 01.04.2014
Abdi İbrahim Bdt Ülkeleri Direktörlüğü'ne Tayfun Meriç Getirildi
Abdi İbrahim'in Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Ülkeleri Direktörü Tayfun Meriç oldu.  Abdi İbrahim'den yapılan açıklamaya göre, bir asırdan uzun süredir tıp endüstrisinin köklü kurumlarından olan şirketin BDT) Ülkeleri Direktörlüğü'ne Tayfun Meriç atandı. 20 Ocak itibariyle görevine başlayan Meriç, Almanca, İngilizce ve Rusça biliyor. 1994'te İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayan Meriç, Abdi İbrahim çatısı altında ilk 6 ay Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan'la ilgilenecek. Meriç'in çalışma yeri Kazakistan olacak. Meriç, sorumlu olduğu diğer ülkelere Kazakistan'dan destek verecek.   Abdi İbrahim BDT Ülkeleri yeni Direktörü Meriç, iş hayatına Hoechst Marion Roussel'da Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Sanavita Gesundheitsmittel'de Bölge Müdürü, Sanavita Aktiengesellschaft & Co'da Satış Pazarlama Müdürü, Nobel Almata'da Genel Müdür, Ulker-Hamle Kazakistan'da Genel Müdür, Mobilera Kazakistan'da Genel Müdür, Pfizer Kazakistan'da Ülke Müdürü ve son olarak da Novartis'te CIS Ülkeleri Direktörü görevlerini üstlendi.
Novartis - 28.03.2014
Novartıs Mobil Uygulamalara Bir Yenisini Ekledi
Novartis'e ilişkin en güncel kurumsal bilgilerin yer aldığı kurumsal broşür artık mobil ortamda.
Novartis - 26.03.2014
Novartis Onkoloji Türkiye Medikal Önemli Atama
Novartis Onkoloji Türkiye Medikal Direktörlük Görevine Dr. Z.Diyar Akkaynak atandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Novartis Haberleri | Novartis Haber - Haberler - Sayfa 7 - Novartis haberleri, son dakika novartis haber ve gelişmeleri burada. GSK Bölge Liderliğinde Türkiye'den Bir Atama Daha.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.8.2021 03:40:55. #1.15#

title