Novartis Haberleri

Novartis haber, Novartis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Novartis - 17.11.2015
Türkiye'de 40 Yaş Üstü Her 5 Kişiden Biri KOAH Hastası
Novartis, Dünya KOAH Günü kapsamında toplantı düzenledi.
Novartis - 16.11.2015
Kistik Fibrozis için "Nefes" ve "Umut"
Kistik Fibrozis ile Yaşamak – Nefes/Umut sergisi; T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu, Abbott, Novartis ve Roche firmalarının koşulsuz desteğiyle gerçekleştirildi.
Novartis - 03.11.2015
Alcon'da Yeni Bir Atama Gerçekleşti
Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis grubunun bir şirketi olan Alcon'da yeni bir atama gerçekleşti.
Novartis - 28.10.2015
Ünlü İsimler, Sedef Hastaları İle Buluştu
Sergide yer alan fotoğraflar, derneğin Novartis'in katkılarıyla yürüttüğü "Sedef değil, sevgi bulaşıcıdır" kampanyası için ünlü isimlerin sedef hastaları ile çektirdiği fotoğraflardan oluşuyor.
Novartis - 19.10.2015
Alcon, Sağlıklı Yaşama Göz Kırpıyor
Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis Grubu'nun ikinci büyük şirketi olan Alcon, çalışanlarını sağlıklı yaşama yönlendirmek ve sağlık konusunda bilinçlendirmek amacıyla bu yıl 5.
Novartis - 07.10.2015
Türkiye'de Yaklaşık 110 Bin Parkinson Hastası Bulunuyor
Toplumu etkileyen önemli hastalıklar konusunda bilgilendirme toplantıları düzenleyen Novartis, Parkinson hastalığına dikkat çekmek amacıyla Ankara'da bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
Novartis - 30.09.2015
AİFD'den "Dünya Kalp Günü" Mesajı
AİFD olarak biz de tüm Türkiye'nin bu konuda bilinç kazanması için üzerimize düşen görevi büyük bir özveri ve motivasyon ile yapmaya devam ediyor ve "Dünya Kalp Günü" kapsamında tüm insanlığa sağlık ve iyilikle dolu, uzun bir hayat diliyoruz." Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) Hakkında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Türk insanının yeni ve orijinal ilaçlara erişimini sağlamaya ve ülkemizde sağlık sorunlarına etkin çözümler bulunmasına katkıda bulunmak amacıyla, Türkiye'de faaliyet gösteren araştırmacı ilaç firmaları tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin 41 biyoteknoloji ve Ar-Ge ağırlıklı üyesi bulunmaktadır. AİFD üyesi olan, AbbVie, Actelion, Alcon, Alexion, Allergan, Amgen, Astellas, AstraZeneca, Bausch+Lomb, Bayer, B. Braun Medikal, Boehringer Ingelheim, Bristol-Myers Squibb, Celgene, Chiesi, Daiichi-Sankyo, Eczacıbaşı-Baxter, Ferring, Fresenius Kabi, Gen İlaç, Gilead, GSK, İ.E. Ulagay, Johnson & Johnson, Lilly, Lundbeck, MerckSerono, MSD, Nestle, Novartis, Novo Nordisk, Numil, Pfizer, Roche, Sanofi, Servier, Shire, Takeda, Théa Pharma ve UCB Pharma, dünyadaki yeni ilaç araştırmalarının büyük bölümünü yapan araştırmacı ilaç firmalarıdır.
Novartis - 29.09.2015
Sağlıklı Kalp Seçenekleri; Herkes İçin, Her Yerde!
Kalbini Dinle Sen! Türk Kardiyoloji Derneği kalp sağlığıyla ilgili bu önemli mesajları geniş kitlelere ulaştırmak için bu yıl Novartis işbirliğiyle farklı bir de etkinlik gerçekleştiriyor.
Novartis - 31.07.2015
Alcon Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi 7. Yılına Girdi
Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis Grubu'nun ikinci büyük şirketi olan Alcon, 7.
Novartis - 28.07.2015
Alcon Türkiye'ye Yeni Finans Direktörü
Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis Grubunun ikinci büyük şirketi olan Alcon'da 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle finans direktörlüğüne Nil Akan Palacios getirildi.
Novartis - 28.07.2015
Alcon Türkiye'ye Yeni Finans Direktörü
Göz sağlığında dünya lideri ve Novartis Grubunun ikinci büyük şirketi olan Alcon'da 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle finans direktörlüğüne Nil Akan Palacios getirildi.
Novartis - 01.07.2015
Novartis "YAŞASIN Sağlık!" Diyor
Novartis Türkiye, sosyal medya üzerinden başlattığı #YaşasınSağlık kampanyasıyla beslenme, egzersiz ve stres yönetiminin sağlıklı bir yaşam için önemine dikkat çekiyor.
Novartis - 22.06.2015
Novartıs'e İlaç Mümessillerinden Üç Ödül
MÜDAD tarafından verilen Elmas Ödülleri'nde "Çalışılabilecek En İyi İlaç Firması" ve "Çalışan Memnuniyeti" kategorilerinde birincilik ödülüne layık görüldü. Novartis, "Yılın En İyi İlaç Firması" kategorisinde ise ikincilik ödülünün sahibi oldu.
Novartis - 22.06.2015
"MÜDAD-ELMAS Ödülleri 2014" Sahiplerini Buldu
İlaç endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlerin ve yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen törende "Çalışılabilecek En İyi İlaç Firması" ve "Çalışan Memnuniyeti" kategorilerinde birincilik ödülü Novartis'e verilirken, "Yılın En Beğenilen İlaç Firması" birincilik ödülünün sahibi ise Novo Nordisk firması oldu.
Novartis - 26.05.2015
Organ Nakli Uzmanları İstanbul'da Buluştu
Böbrek ve karaciğer naklinde uluslararası alanda tanınmış uzmanlar organ nakli konusunda gelişmeleri aktarmak ve gelecek trendlerini tartışmak amacıyla 22-23 Mayıs'ta İstanbul'da bir araya geldi. Novartis'in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Asya, Avusturalya, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinden yaklaşık 400 kişi katıldı.
Novartis - 24.05.2015
'Gülümseten Turne" Mersin'de
Novartis'in, Multipl Skleroz (MS) hastalığına dikkati çekmek için Türkiye MS Derneği ile uyguladığı "GülüMSeten Turne" projesinde yılın üçüncü durağı Mersin oldu.
Novartis - 21.05.2015
İmag'in Yeni Sayısı Yayınlandı
Novartis'in ilaç sektöründe bir ilke imza atarak yayınladığı dijital dergi iMag, 5'inci sayısında Parkinson Hastalığı'na odaklanıyor.
Novartis - 08.04.2015
En Büyük Çevre Felaketine Sebep Olan Şirketin Ceo'su En Yüksek Maaşa Sahip
Dünyanın en iyi maaşlarını veren İsviçreli firmalarda son 7 yıl göz önüne alındığında yarı yarıya bir azalma yaşanıyor. Buna rağmen geçen yılın en çok kazanan CEO’su yani şirket genel müdürü Transocean şirketinden Steven Newman oldu. Newman’ın 2014 yılı süresince toplam kazancı 14 milyon İsviçre Frangı'nı geçti. Şirket yöneticilerinin yüksek maaşları uzun süredir İsviçre gündeminde. Özellikle 2008’de başlayan ekonomik krizde zirveye çıkan bu tartışma akabinde 'minder yasası' olarak bilinen ve CEO’ların maaş ve prim gelirlerini (bonus) şirketlerin yönetim kurulu tarafından belirlenmesini öngören bir inisiyatif halk oylamasında yüzde 67 gibi yüksek bir oranla kabul edilmişti. Önce global kriz ve sonrasında minder yasası ile CEO’ların yıllık gelirleri son yedi yılda yüzde 50 oranında azaldı. Geçen yıllarda Novartis CEO’su Daniel Vasella’nın astronomik maaşıyla zirvede yer aldığı listede (2006’da 44 milyon Frank kazandı) geçen yılın birincisi Cenevre merkezli petrol firması Transocean’ın CEO’su Steven Newman oldu.
Novartis - 12.03.2015
Sandoz Türkiye'de Üst Düzey Görev Değişikliği
Dr. Altan Demirdere, geçtiğimiz 7 sene boyunca Rusya'da sırasıyla; Sandoz Rusya Genel Müdürlüğü, Sandoz Rusya ve CIS Başkanlığı ve sonradan buna ilaveten Novartis Grubu CIS Başkanlığı görevlerini yürüttü.
Novartis - 12.03.2015
Glokomda Erken Tanı Hayati Önem Taşıyor
Glokom dünya genelindeki önlenebilir körlük nedenleri arasında ikinci sırada yer almasına rağmen, hakkında çok az şey bilinen bir göz rahatsızlığıdır. Novartis, glokom hastalığıyla yaşayanlara tedavi çözümleri sunan grup şirketi Alcon işbirliğinde, 8-14 Mart Dünya Glokom Haftası kapsamında bu hastalığın potansiyel tehlikeleri ve görme yetisini koruyabilmek için düzenli göz muayenesine dikkat çekmek amacıyla bir toplantı düzenledi.
Novartis - 23.02.2015
AİFD Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi
Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin (AİFD) 12. Olağan Genel Kurul toplantısı 20 Şubat 2015 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.
Novartis - 23.02.2015
AİFD Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi
Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin (AİFD) 12. Olağan Genel Kurul toplantısı 20 Şubat 2015 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.
Novartis - 17.02.2015
Novartis Türkiye'den İki Önemli Atama
Novartis Türkiye'de iki önemli atama yapıldı.
Novartis - 10.02.2015
Ey Türkiye Geleceğin Vergi Profesyonellerini Seçiyor!
"Vergi Maratonu 2015" juri üyeleri ise şöyle: 1- Prof.Dr. Billur Yaltı – Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi 2 -Doç.Dr. Leyla Ateş – İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi 3- Nukhet Erkekel Irmak - Novartis Grup Vergi Başkanı 4- Nihal Kanay - Ülke Finans Kontroloru Shell&Turcas Petrol A.
Novartis - 04.02.2015
Novartis'ten Önemli Atamalar
Novartis Türkiye'den, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi'ne önemli atama
Novartis - 30.01.2015
Rekabet Kurulu Kararları
Novartis AG'nin tüketici sağlığı işinin GlaxoSmithKline plc tarafından devralınması işlemine, R05D-Öksürük İlaçları, R06A Sistemik Antihistaminikler, N02B-Diğer Analjezik ve Antipiretikler, M02A-Topikal Kas Eklem Ağrı İlaçları, R01A-Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar, C05C-Sistemik Varikoz Tedavisi, R05A-Soğuk Algınlığı Preparatları, D04A-Antiprüritikler (Antihistaminik, Anestezik vs dahil), R02A-Boğaz Preparatları, D01A-Topik Antifungaller, A06A-Kabızlık İlaçları ve A01A-Stomatolojik Preparatlar pazarlarında yer alan Novaris AG'ye ait ilaçlar bakımından izin verildi.
Novartis - 16.01.2015
Novartis'te Üst Düzey Görev Değişikliği
Novartis'in Basel'deki ana merkezinde, Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu Global Liderliği görevine getirildi.
Novartis - 15.01.2015
Aşı Türkiye'de Yılda 14 Bin Hayat Kurtarıyor
Novartis, koruyucu tedaviler ve aşılamanın önemine dikkat çekmek amacıyla Ankara'da bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Novartis - 08.01.2015
Psikolojinin Indiana Jones'u Robert Biswas-Diener PERYÖN Zirve'de
"İş'in Sırrı Mutluluk" konulu oturumda, Digiturk İK Organizasyonel Gelişim Grup Müdürü Dr. Çağlayan Aktaş, Novartis Grup Eğitim Müdürü E.
Novartis - 06.01.2015
GSK Bölge Liderliğinde Türkiye'den Bir Atama Daha
İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümü mezuniyeti sonrası, aynı üniversitede Ekonometri yüksek lisans programını tamamlayan Başak Kurt, çalışma hayatına Tanıtım Uzmanı olarak başladı ve yaklaşık 16 yıl boyunca Novartis'te farklı pozisyonlarda çalışmaya devam etti.
Novartis - 20.12.2014
'Gülümseten Turne" Hatay'da
Novartis'in, Multipl Skleroz (MS) hastalığına dikkati çekmek için Türkiye MS Derneği ile uyguladığı "GülüMSeten Turne" projesinde yılın son durağı Hatay oldu.
Novartis - 18.12.2014
Novartis Türkiye'nin En Beğenilen İlaç Şirketi Seçildi
"Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının 2014 sonuçları açıklandı. Araştırmada Novartis bu yıl da ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.
Novartis - 16.12.2014
Başarının Yolu Almanya'da Açıldı
Yaptığı araştırmalardan sonra call center alanında Almanya'da büyük bir açık olduğunu fark eden Tazegül, Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinden 20 kişilik bir pilot grup oluşturdu. İlk büyük çalışmasını sektörün büyük markalarından Novartis ve Pfizer'in ilaç tanıtımı görevini üstlenerek başlattı.
Novartis - 30.11.2014
İtalya'daki Şüpheli Ölümler
İsviçreli şirket Novartis ise 1997'den bu yana kullanılan "Fluad" aşısının ölümlerle ilgili olduğuna dair bulgu bulunmadığını belirtmişti.
Novartis - 29.11.2014
İtalya'da Şüpheli Ölümler
İtalya'da İsviçreli ilaç üreticisi Novartis'in bir grip aşısını kullandıktan birkaç gün sonra şüpheli biçimde hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e çıktı.
Novartis - 20.11.2014
14. Retina Akademisi Kongresi İstanbul'da Yapıldı
Toplantıda daha sonra, her yıl olduğu gibi, XOVA 'Oftalmolojide Mükemmellik Görme Ödülleri' sahiplerine verildi. Uluslararası göz uzmanlarının liderliğinde, Novartis firmasının sponsorluğunda düzenlenen ve global bir ödül programı olan XOVA, oftalmoloji alanındaki temel toplumsal sorunları çözmeye yönelik ve kar amacı gütmeyen çalışmalara finansman sağlamaktadır.
Novartis - 14.11.2014
Novartıs "DİYABET İçin Harekete Geçin" Diyor
Novartis "Diyabet için Harekete Geçin" (Time 2 Do More ™) programıyla tüm dünyada tip 2 diyabetli hastaların farkındalığını artırıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Novartis Haberleri | Novartis Haber - Haberler - Sayfa 6 - Novartis haberleri, son dakika novartis haber ve gelişmeleri burada. Boehringer Ingelheim Onkoloji Birim Müdürlüğü'nde Atama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.8.2021 08:35:56. #1.16#

title